Tag archive for ‘barcelona’
By Gjergji On E shtunë, Maj 19th, 2018
0 Comments

Morata kthehet në La Liga, e kërkojnë “armiqtë” e Real Madrid

“Tuttosport” shkruan se sulmuesi i Chelseat, Alvaro Morata ka ofertë nga Atletico Madrid. Alvaro Morata mund të kthehet në Madrid. E përditshmja sportive italiane “Tuttosport” shkruan se sulmuesi i Chelseat More...

By Gjergji On E diel, Nëntor 12th, 2017
0 Comments

Qytetet evropiane ku mund të shijoni magjinë e vjeshtës!

Është thjesht magjike! Me përzierjen e ngjyrave të natyrës, që herë herë duket se luan në telajon e tokës. Gjethet duket si herë të zëna në faj, herë të inatosura, herë herë të zverdhura nga mërzia. More...

By Gjergji On E premte, Gusht 25th, 2017
0 Comments

Mino Raiola këshillon Messin: koha e duhur për të ikur nga Barcelona…

Ylli argjentinas Lionel Messi ka rënë dakord për një marrëveshje të re me Barcelonën, por kontrata nuk është nënshkruar, çka ngre hije dyshimi mbi të ardhmen e pesë herë fituesit të “Topit të Artë” More...

By Gjergji On E enjte, Gusht 24th, 2017
0 Comments

“3 futbollistë vlonjatë u zhdukën para ndeshjes me Barcelonën”, rrëfimi i Mehdi Bushatit

Pasi hoqi fanellën e futbollistit, Mehdi Bushati ëndërronte të emërohej në ndonjë detyrë që kishte lidhje me sportin, edhe pse mbante dy diploma, atë të ekonomistit dhe të juristit. Duke qenë se Dinamoja, More...

By Gjergji On E enjte, Gusht 24th, 2017
0 Comments

Bëhen parallogaritjet: Grupi i vështirë dhe i lehtë për Realin e Barçën në LK

Menjëherë pasi u mësuan emrat e klubeve për fazën e grupeve në sezonin 2017/18 për Ligën e Kampionëve, u bën edhe parallogaritjet e para. Favorit për të fituar garën më të madhe për klube janë Real More...

By Gjergji On E martë, Gusht 22nd, 2017
0 Comments

Barcelona me ofertë të re për Dembele, ja shifra marramendëse që ofron për Dortmundin

Sipas “Sky Germany”, Barcelona ka paraqitur në orët e fundit një ofertë të re për Ousmane Dembele,  130 milionë euro ose 40 më shumë se ajo e ofruar në fillim, pas largimit të Neymar. Megjithatë, More...

By Gjergji On E premte, Gusht 18th, 2017
0 Comments

Sulmi në Barcelonë, ja kush është personi më i kërkuar nga policia spanjolle (foto)

Agjencia shtetërore e lajmeve spanjolle EFE thotë se policia po kërkon Moussa Oukabir, pasi dyshojnë se ai mund të jetë shoferi i furgonit që goditi këmbësorët në Barcelonë. Moussa është vëllai i More...

By Gjergji On E enjte, Gusht 17th, 2017
0 Comments

Sulmi ne Barcelone/Terroristet po mbajne peng disa persona ne nje restorant

Pasditen e sotme një furgon goditi njerëzit në Barcelonë. Numri i të vdekurve ka arritur në 13 persona ndërsa dhjetëra të tjerë janë lënduar. Policia spanjolle ka deklaruar se bëhet fjalë për një More...

By Gjergji On E enjte, Gusht 17th, 2017
0 Comments

Sulmi në Barcelonë: kush është marokeni që morri furgonin me qera

Policia spanjolle ka publikuar detaje lidhur me ngjarjen që ka tronditi qytetin e Barcelonës. Nga të dhënat, bëhet e ditur se fugoni që u përdor sot gjatë sulmit, në zonën turistike “La Ramblas”, ku More...

By Gjergji On E enjte, Gusht 17th, 2017
0 Comments

Reali sërish trondit Barcelonën, fitoi Superkupën

Skuadra e Real Madridit dëshmoi fuqinë edhe një herë ndaj rivalit të përjetshëm, Barcelonës, duke e tronditur me rezultat 2:0, në ndeshjen e dytë të finales së Superkupës së Spanjës në futboll.  More...