Category ballist morina Archives - Page 2 of 2 -Albpress Daily News
Tag archive for ‘ballist morina’
By Albpress News On E shtunë, Korrik 29th, 2017
0 Comments

Nga Kryeministria tek Ambasada e Kroacisë, vijon protesta e tifozëve

U zhvilluar sot protesta e lajmëruar kundër ekstradimit të Ballist Morinës në shtetin serb. Edhe pse numri i të pranishmëve nuk ishte i jashtëzakonshëm u vu re një organizim me banderola edhe kore të More...

By Albpress News On E shtunë, Korrik 29th, 2017
0 Comments

Protesta para kryeministrisë në Tiranë, kërkohet lirimi i Ballistit

Grupi i tifozëve kuqezi protestuan pasditen e sotme para kryeministrisë kundër ekstradimit në Serbi të Ismail Morinës, i njohur si Ballisti. “Liri Ballistit” ishte thirrja që dominoi protestën ndërsa More...

By Albpress News On E shtunë, Korrik 29th, 2017
0 Comments

Denoncimi i Berishës: Pse Ballist Morina është viktima e takimit kokë më kokë Rama-Vuçiç

Ish-kryeministri Sali Berisha teksa del ne mbrojtje te hapur te Ballist Morines, duke e quajtur ylli i tifozerise shqiptare dhe i burgosuri politik numeri nje i Ballkanit, shkruan se ai eshte viktime e takimit koke More...

By Albpress News On E shtunë, Korrik 29th, 2017
0 Comments

Shqipëria kërkesë zyrtare/ Kroacia të mos ekstradojë Ballist Morinën në Serbi

Ministri i Drejtësisë Gazment Bardhi, në kuadër të mbrojtjes së të drejtave të shtetasit shqiptar Ismail Morina, ka marrë kontakt urgjent zyrtar me autoritetet kompetente kroate, për të argumentuar nga More...

By Albpress News On E shtunë, Korrik 29th, 2017
0 Comments

Ekstradimi në Serbi i Ballist Morinës/Ja veprimi i parë i ministrit të Brendshëm…

Ministri i Punëve të Brendshëm Dritan Demiraj mësohet se ka zhvilluar një takim me ambasadoren kroate në Tiranë, pas vendimin që ka dhënë një gjykatëse kroate për ekstradimin e Ismail Morinës në Serbi. “Lidhur More...