Category ballist morina Archives -Albpress Daily News
Tag archive for ‘ballist morina’
By Albpress News On E martë, Korrik 10th, 2018
0 Comments

Lirohet nga burgu kroat Ballisti, ja fjalët e tij të para. Poston foto me…

Pak minuta më parë është liruar nga paraburgimi Ismail Morina i njohur si Ballisti. Me një foto me konsullin shqiptar në Bari, Ballisti ka reaguar ne profilin e tij ne rrjetet sociale duke lajmëruar lirinë. “Me More...

By Albpress News On E enjte, Gusht 17th, 2017
0 Comments

Gjykata e Dubrovnikut vendos për ekstradimin e Ballist Morinës në Serbi

Gykata e Dubrovnikut ka vendosur për herë të dytë ekstradimin e Ismail Morinës në Serbi. Gjykata e Lartë në Kroaci vendosi para disa ditësh rishqyrtimin e çështjes në shkallën e parë, e cila duket More...

By Albpress News On E hënë, Gusht 14th, 2017
0 Comments

Rrëfehet bashkëshortja e Ballist Morinës: çështje delikate, por shoh dritë në fund të tunelit…

Federika Lo Toro rrëfen ferrin e përjetuar në javët e fundit, nga ndalimi i Ismail Morinës dhe frika për ekstradim në Serbi, deri te ndihma që ka marrë nga Shqipëria dhe “drita” në fund të tunelit Gjithë More...

By Albpress News On E premte, Gusht 11th, 2017
0 Comments

Gjykata e Larte ne Kroaci merr nje vendim te rendesishem per Ballist Morinen

Gjykata e Lartë e Kroacisë ka vendosur të kthejë për shqyrtim nga e para cështjen për ekstradimin në Serbi të Ismail Morinës, personit që ngriti dronin në mes të stadiumit të Beogdarit. Mesohet se More...

By Albpress News On E martë, Gusht 8th, 2017
0 Comments

“Ballisti”/ Shqipëria çon dosjen drejt Zagrebit: I rrezikohet jeta nëse ekstratohet në Serbi

Federata Shqiptare e Futbollit, në kuadër të përpjekjeve për të ndaluar ekstradimin e Ismail Morinës, i njohur edhe si “Ballist” Morina, nga Kroacia drejt Serbisë, i ka dorëzuar ditën e martë Ministrisë More...

By Albpress News On E premte, Gusht 4th, 2017
0 Comments

Bushati: Po bëhet gjithçka për lirimin e Ismail Morinës, Kroacia të pranojë kërkesën për azil

Kryediplomati i Shqipërisë Ditmir Bushati shprehet se po bëhen të gjitha përpjekjet nga qeveria e vendit për të bërë të mundur lirimin e Ismail Morinës. Bushati ka folur nga Shkodra, duke thënë se ka More...

By Albpress News On E mërkurë, Gusht 2nd, 2017
0 Comments

Rama zbardh takimin me zv.Presidentin e SHBA/Ja cfare i thashe homologut kroat per Ballist Morinen…

Kryeministri Edi Rama, i cili ka qenë sot në Mal të Zi ku ka marrë pjesë në samitin e Kartës së Adriatikut është takuar edhe një prej zyrtarëve më të lartë të SHBA-ve. Ai është takuar pikërisht More...

By Albpress News On E martë, Gusht 1st, 2017
0 Comments

“Ballisti” përballë azilit në Kroaci apo ekstradimit në Serbi

Shtetasi i Shqipërisë, Ismajl Morina i njohur në opinion me nofkën “Ballisti”, për të cilin Serbia ka kërkuar ekstradimin nga Kroacia, për shkak të dronit me flamur në ndeshjen e futbollit ndërmjet More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 31st, 2017
0 Comments

Ballisti nuk do të ekstradohet në Serbi, ish presidenti kroat tregon edhe njëherë respektin për shqiptarët

Ismail Morina, i njohur si “Ballisti”, nuk do të ekstradohet në Serbi nga Kroacia. Kështu ka njoftuar Naim Murseli, njëri nga këshilltarët më të afërt të liderit të AKR-së, Behgjet Pacolli, i cili More...

By Albpress News On E diel, Korrik 30th, 2017
0 Comments

Ballist Morina nuk do të ekstradohet?! Ja çfarë bëri kryeministri dje deri në orët e vona…

Duket se një ndërhyrje në momentet e fundit e kryeministrit shqiptar, Edi Rama pranë autoriteteve kroate, ka bërë që këta të fundit të rimendojnë edhe njëherë opsionin për ekstradimin e Ismail Morinës More...