Category arrestime Archives -Albpress Daily News
Tag archive for ‘arrestime’
By Albpress News On E premte, Gusht 17th, 2018
0 Comments

Arrestohet deputetja dhe 7 aktivistë të VV’së në Kosovë

Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar se pas aksionit të sotëm të aktivistëve të saj, të cilët kanë hedhur ngjyrë dhe janë përplasur me policinë, para stacionit qendra, janë arrestuar 7 aktivistë. “Para More...

By Albpress News On E diel, Gusht 12th, 2018
0 Comments

Arrestohet predikuesi shpirtëror, mbajti për 15 vjet të miturën në shpellë si skllave seksi

Një shërues 83-vjeçar indonezian mori përparësinë seksuale të një 13-vjeçare të rrëmbyer në vitin 2003, duke e bindur viktimën e tij se ishte i pushtuar nga fryma e një të dashuri të ri. Ai përballet More...

By Albpress News On E diel, Gusht 5th, 2018
0 Comments

Sulmi ndaj Maduros, 6 të arrestuar

Autoritetet venezuelase kanë arrestuar gjashtë persona të dyshuar për përdorimin e dronëve me nga një kilogram eksploziv në një përpjekje për të vrarë presidentin Nicolas Maduro. Ministri i Brendshëm More...

By Albpress News On E martë, Korrik 31st, 2018
0 Comments

Policia greke në aksion, arreston dhjetëra emigrantë me pasaporta false

Gjatë kësaj jave, policia në Greqi ka arrestuar dhjetëra migrantë për shkak se ata po tentonin që të udhëtonin në vendet të tjera evropiane me pasaporta apo letërnjoftime false. Në ishullin e Kretës, More...

By Albpress News On E mërkurë, Korrik 25th, 2018
0 Comments

Në Greqi katër të arrestuar të dyshimtë për vënie zjarri

Policia e Greqisë ka arrestuar katër persona të dyshimtë për vënien e një zjarri në periferite e Athinës. Siç njoftojnë mediet greke, katër të arrestuarit janë të moshës 22 – 26 vjeç e janë arrestuar More...

By Albpress News On E mërkurë, Korrik 25th, 2018
0 Comments

Sekuestrohet një sasi e madhe droge, arrestohet greku dhe shqiptari

Policia greke ka kapur në dy operacione të ndryshme një sasi prej 140 kg marijuana, ndërsa ka vënë në pranga një shtetas shqiptare dhe një grek. Fillimisht policia ka kapur 59 kg marijuanë në një mjet More...

By Albpress News On E mërkurë, Korrik 18th, 2018
0 Comments

Del bilanci/ “Tërbimi” i Erdoganit pas puçit, 70 mijë vetë në pranga, 121 mijë u pushuan nga puna

Dy vjet zgjati gjendja e jashtëzakonshme në Turqi. Pas përpjekjes për puç në korrik 2016, presidenti Erdogan ka goditur ashpër. Tani hiqet gjendja e jashtëzakonshme. A do bëhet gjithçka më mirë? Bilanci More...

By Albpress News On E diel, Korrik 15th, 2018
0 Comments

Durrës, 14 drejtues mjetesh në pranga/ Mbi 500 masa administrative për shkeljen e rregulllave…

Policia Rrugore ka ndërmarrë një aksion të gjerë në Durrës, në kuadër të planit të masave për minimizimin e aksidenteve, respektimin e rregullave të qarkullimit dhe ndërgjegjësimin e drejtuesve të More...

By Albpress News On E premte, Korrik 13th, 2018
0 Comments

Arrestohen dy shqiptarë, dyshohen për shpërndarje droge…

Dy shqiptarë u arrestuan nga policia italiane. Policia i gjeti dhe i sekuestroi një sasi droge dhe mijëra euro. Arrestimet janë bërë në Milano. L.Z, 36 vjeç dhe A.K, 34 vjeç, dyshohet se shisnin kokainë More...

By Albpress News On E martë, Korrik 10th, 2018
0 Comments

Vrasja e shqiptarit në Londër, arrestohet edhe një 20-vjeçar…

Policia Metropolitane ka arrestuar një tjetër person lidhur me vrasjen e shqiptarit Edmond Jonuzi në Londër. 35-vjeçari, vdiq më 9 Qershor pasi u qëllua disa herë me thikë. Ai u shpall i vdekur në vendin More...