Category anglia Archives -Albpress Daily News
Tag archive for ‘anglia’
By Albpress News On E shtunë, Korrik 14th, 2018
0 Comments

VIDEO/ Belgjika mposht Anglinë dhe merr medaljen e bronxtë në Botëror…

Belgjika ka fituar 2-0 ndaj Anglisë duke marrë vendin e tretë në Kupën e Botës. Gjatë shumicës së kohës, belgët, kanë kontrolluar pa shumë probleme anglezët, që vetëm nëpërmjet goditjeve standarde More...

By Albpress News On E shtunë, Korrik 14th, 2018
0 Comments

Finalja e vogël, publikohen formacionet e Belgjikës dhe Anglisë

Belgjika dhe Anglia do të diskutojnë mes tyre vendin e 3 dhe të 4-të në Kupën e Botës “Rusia 2018”. Të dy ekipet përballen sot në orën 16:00 në atë që njihet ndryshe si finalja e vogël. Pritshmëritë More...

By Albpress News On E enjte, Korrik 12th, 2018
0 Comments

Kane: Anglia luajti dobët

Anglia ka dëshmuar se mund të jenë në gjendje që të sfidojnë në Botëror edhe pse kanë humbur në gjysmëfinale kundër Kroacisë, thotë Harry Kane. Tre Luanët kaluan shumë herët në epërsi me golin More...

By Albpress News On E mërkurë, Korrik 11th, 2018
0 Comments

VIDEO/ Kroacia bën histori, në finalen e madhe kundër Francës…

Kroacia futet në historinë e futbollit botëror. Kroatët janë në finalen e madhe të Kampionatit Botëror, për herë të parë në historinë e tyre. Kombëtarja e Kroacisë pas 120 minutave e mundi me rezultatin More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 9th, 2018
0 Comments

Studimi i trajnerit më të mirë në botë, sekreti i Southgate

Anglia ka bërë një paraqitje të mirë deri më tani në Botërori “Rusi 2018”, duke u kualifikuar për në gjysmëfinalet e Kupës së Botës dhe më 11 korrik do të luajë ndaj Kroacisë për në biletë More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 9th, 2018
0 Comments

Zyrtare: Futbollisti kroat mungon kundër Anglisë

Kroacia dhe Anglia do të luajnë në gjysmëfinale të Kupës së Botës në ndeshjen që do të zhvillohet të mërkurën në Luzhniki Arena të Moskës. Skuadra ballkanase në këtë ndeshje do të jetë pa një More...

By Albpress News On E shtunë, Korrik 7th, 2018
0 Comments

VIDEO/ Anglia mund Suedinë, kalon në gjysëmfinale

Anglia ka fituar 2-0 ndaj Suedisë në “Samara Arena” dhe për herë të parë që nga viti 1990 rikthehet në gjysmëfinalet e kampionatit botëror. Në një ndeshje të dominuar në çdo aspekt “luanët” More...

By Albpress News On E shtunë, Korrik 7th, 2018
0 Comments

Suedi – Angli, formacionet zyrtare

Suedia dhe Anglia do ta kërkojnë gjysmëfinalen e Kupës së Botës për herë të parë pas plot 20 vitesh në ballafaqimin e sotëm në “Cosmos Arena” në Samara. Kjo është hera e katërt në histori që More...

By Albpress News On E mërkurë, Korrik 4th, 2018
0 Comments

Ky është lojtari më i mirë i ndeshjes Kolumbi – Angli

Anglia ka fituar dramën e penalltive, duke u kualifikuar në çerekfinalen e Kupës së Botës. 3 luanët triumfuan me rezultatin 4-3 në penallti, për të shijuar triumfin e madh. Menjëherë pas ndeshjes, FIFA More...

By Albpress News On E enjte, Qershor 28th, 2018
0 Comments

Anglia 0-1 Belgjika, notat e lojtarëve

Kombëtarja e Belgjikës ka shënuar edhe fitoren e tretë në Kampionat Botëror “Rusi 2018”. Belgjika fitoi me rezultat minimal 1 me 0 nda “Tre Luanëve”. Golin e vetëm në këtë ndeshje e shënoi, Adnan More...