Category ambasada Archives -Albpress Daily News
Tag archive for ‘ambasada’
By Albpress News On E mërkurë, Gusht 15th, 2018
0 Comments

Ambasada jep emrat: Dy të rinjtë shqiptarë që humbën jetën në Genova

Ambasada shqiptare ne Itali ka konfirmuar viktimat shqiptarë ne tragjedine e Genovas te marten. “Ambasada po ndjek me autoritetet italiane lajmin e rende per humbjen tragjike te jeteve te dy te rinjve shqiptare More...

By Albpress News On E premte, Gusht 10th, 2018
0 Comments

Sulmohet ambasada e Kosovës në Suedi, reagon MPJ

Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës dënon sulmin që ka ndodhur sot në orët e pasdites ndaj objektit të ambasadës së Republikës së Kosovës në Suedi. “Ministria e Punëve të Jashtme vlerëson More...

By Albpress News On E martë, Gusht 7th, 2018
0 Comments

Zjarret në Athinë, ambasada njoftim me rëndësi për shqiptarët që humbën dokumentet

Emigrantët shqiptarë që humbën apo pësuan dëmtime të dokumenteve të identifikimit gjatë zjarreve vdekjeprurese qe rane në 23 korrik në Attiki të Greqisë, duhet te dine se shpenzimet do tu mbulohen nga More...

By Albpress News On E enjte, Gusht 2nd, 2018
0 Comments

Doni të vizitoni SHBA këtë verë? Ja mesazhi i rëndësishëm i Ambasadës amerikane

Ambasada e SHBA në Tiranë ka njoftuar se të gjithë ata të cilët kanë dëshirë që të vizatojnë Amerikën këtë verë, duhet të kenë parasysh që të respektojnë të zbatojnë rregullat e vizës. Në More...

By Albpress News On E mërkurë, Korrik 25th, 2018
0 Comments

Tragjedia në Athinë/ Ambasada: Ja sa shqiptarë janë lënduar dhe dëmet që janë shkaktuar

Ambasada në Athinë raporton për dy shqiptarë të lënduar lehtë në zonën e Matit në Atikë nga zjarri, si dhe dëme materiale te komuniteti shqiptar atje. “Në zonën e Matit raportohet për dy shtetas More...

By Albpress News On E mërkurë, Korrik 25th, 2018
0 Comments

Tragjedia në Athinë, një shqiptar në gjendje të rëndë/ Ja njoftimi i Ambasadës

Një shqiptar ndodhet në gjendje të rëndë në spital në Athinë, si pasojë e zjarrit të rëndë në Attika. Sipas ambasadës, shqiptari është i minoritetit grek. Njoftimi i Ambasadës së Shqipërisë: Ambasada More...

By Albpress News On E martë, Korrik 24th, 2018
0 Comments

Ambasadori Lu ikën nga Shqipëria, Ambasada nxjerr në shitje…

Ambasadori amerikane në Shqipëri Donald Lu, do të largohet nga Shqipëri pasi i ka mbaruar mandati. Shtëpia e Bardhë ka zgjedhur dhe pasardhësen e tij, e cila është, Kathleen Ann Kavalec. Por me ikjen e More...

By Albpress News On E shtunë, Korrik 21st, 2018
0 Comments

Studimet në SHBA, ja thirrja e Ambasadës drejtuar gjimnazistëve/ Kushtet që duhen plotësuar

Ambasada amerikane në Tiranë përmes një postimi në rrjetin social i ka drejtuar një thirrje të gjithë gjimnazistëve që duan të studiojnë në SHBA që të nisin aplikimet që tani. Një nga kushtet për More...

By Albpress News On E enjte, Korrik 19th, 2018
0 Comments

Vizat amerikane, ambasada udhëzon shqiptarët ku caktohet takimi për intervistë

Ambasada amerikane ka nxjerrë një udhëzim për qytetarët shqiptarë që do të paraqiten për viza amerikane. Ambasada tregon: “A e dini se duhet të vizitoni dy faqe të ndryshme interneti që të përgatiteni More...

By Albpress News On E enjte, Korrik 12th, 2018
0 Comments

Ambasada amerikane ka një mesazh të rëndësishëm për shqiptarët: Kujdes nga mashtrimet…

Ambasada amerikane në Tiranë i ka bërë një apel sot qytetarëve shqiptarë, lidhur me mashtrimet për vizat. “Mbroni veten nga mashtrimet me vizat. Të gjitha korrespondencat nga Sektori Konsullor vijnë More...