Category alibeaj Archives -Albpress Daily News
Tag archive for ‘alibeaj’
By Albpress News On E diel, Tetor 14th, 2018
0 Comments

VIDEO/Babalja, Alibeaj vijon akuzat: Dëshmitari i Ramës u ble dhe shantazhua nga Xhafaj

Deputeti demokrat Enkeled Alibeaj ka vijuar akuzat lidhur me çështjen “Babalja”, ndërsa tha se aktori i kryeministrit Edi Rama, Fredi Alizoti, është blerë dhe shantazhuar nga ministri i Brendshëm More...

By Albpress News On E premte, Tetor 12th, 2018
0 Comments

VIDEO/ Alibeaj: Trajtim special per politikanet s´mund te kete, vettingu ne politike…

Enkelejd Alibeaj, deputet i PD, u shpreh sot se trajtim special per politikanet s´mund te kete, ndersa e konsideroi te domosdoshem vettingun ne politike. Ne mbledhjen e Komisionit te Ligjeve dhe Keshillit te Legjislacionit, More...

By Albpress News On E enjte, Tetor 11th, 2018
0 Comments

Debati/ Babalja, Alibeaj dhe Peza akuza reciproke nga 1 milione euro pasuri te vellai trafikant…

Çështja “Babale” ka sjellë tension dhe debate të ashpra në emisionin “Open” në Top Channel. Të ftuarit kanë bërë hidh e pritë akuza mes tyre. Teksa deputeti i PD-së Enkelejd Alibeaj ishte duke More...

By Albpress News On E enjte, Tetor 11th, 2018
0 Comments

“Babalja”/ Alibeaj e Bardhi akuza qeverisë dhe prokurorisë: Ja provat që nuk hetohet krimi

Deputeti i PD, Enkelejd Alibeaj dhe këshilltari ligjor, Gazmend Bardhi, kanë akuzuar qeverinë dhe Prokurorinë për çështjen e audio përgjimit e njohur si ‘Babale’, ku pretendohet se është përfshirë More...

By Albpress News On E mërkurë, Tetor 10th, 2018
0 Comments

“Babalja”/ Alibeaj: Xhafaj dhe Veliu, presione Alizotit per…

Deputeti i PD, Enkelejd Alibeaj ka thënë se përfaqësuesit e shtetit janë të zhytur në krim. I ftuar në rubrikën ‘Opinion’, Alibeaj ka komentuar versionet e kunatit të Albert Veliut, Fredi Alizoti në More...

By Albpress News On E enjte, Tetor 4th, 2018
0 Comments

U kallzua penalisht nga Balla/ Alibeaj: Po sillesh si anëtar bande…

Deputeti demokrat Enkelejd Alibeaj ka reaguar ndaj kreut të Grupit Parlamentar socialist, Taulant Balla, i cili sot bëri të ditur se ka paditur ligjvënësin e PD-së, lidhur me akuzat për ngjarjen e denoncuar More...

By Albpress News On E mërkurë, Tetor 3rd, 2018
0 Comments

Akuzat e Alibeaj, Ministria e Brendshme: Hetimet po kryen nga Prokuroria, ka ikur koha kur…

Ministria e Brendshme ka reaguar lidhur me deklaratat e deputetit demokrat Enkelejd Alibeaj, sipas te cilit po fshihen provat e denoncimit te nenkomisarit Emiljano Nuhu. Permes nje deklarate, Ministria e Brendshme More...

By Albpress News On E mërkurë, Tetor 3rd, 2018
0 Comments

VIDEO/ Alibeaj: Po fshihen provat që provojnë se Balla ka qenë në komisariatin e Fush-Krujës

Partia Demokratike ka vijuar edhe sot akuzat lidhur me denoncimin e bërë publik nga nënkomisari Emiljano Nuhu, pavarësisht deklaratave publike të Xhisiela Malokut, e cila hodhi poshtë denoncimet e bëra. Përmes More...

By Albpress News On E mërkurë, Shtator 26th, 2018
0 Comments

PS kërkon mendimin e Venecias për vettingun e politikanëve/ Alibeaj: Hileja që synon…

Deputeti demokrat Enkelejd Alibeaj e ka cilësuar një hile të socialistëve me kalendarin e vetingut, propozimin e bërë nga deputeti Ulsi Manja për t´u këshilluar me Komisionin e Venecias lidhur me vettingun More...

By Albpress News On E premte, Shtator 14th, 2018
0 Comments

VIDEO/ PD publikon faktet: Ja lidhjet e qeverisë me mafien e lojrave të fatit…

Partia Demokratike ka publikuar sot faktet që, sipas partisë më të madhe opozitare, dëshmojnë lidhjen e qeverisë me mafian e lojërave të fatit. Deputetët Jorida Tabaku dhe Enkelejd Alibeaj publikuan të More...