Tag archive for ‘akuza’
By Gjergji On E hënë, Maj 21st, 2018
0 Comments

Bomba e Ramës: Kupola e PD e lidhur me kokainën e kapur në Durrës

Kryeministri Edi Rama ne nje interviste me gazetaren Mirela Milori te ABC news, tha se ka informacione që çojnë në dyshime të arsyeshme se zyrtarë të lartë të PD kanë lidhje me kokainën që u kap në More...

By Gjergji On E diel, Maj 20th, 2018
0 Comments

VIDEO/ Paloka zbardh skenarin e Ramës për të mbyllur hetimet ndaj Agron e Fatmir Xhafajt

Nënkryetari i PD-së, Edi Rama, akuzoi Kryeministrin Edi Rama për zbatimin e një skenari criminal për të mbyllur hetimet lidhur me Agron Xhafajn, vëllain e ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj. Paloka tha More...

By Gjergji On E premte, Maj 18th, 2018
0 Comments

Video-përgjimi/ Prokuroria heton Dëshmitarin X, ja akuza që i ngrihet…

Prokuroria e Tiranës ka nisur hetimet për kallëzim të rremë ndaj Albert Veliut, i cili një ditë më parë u shfaq publikisht në media, duke zbuluar se ishte “Dëshmitari X” në video-përgjimin ku shfaqej More...

By Gjergji On E mërkurë, Maj 16th, 2018
0 Comments

Xhafaj zbriti në aeroportin e Romës, e shoqërojnë dy…

Ish- kryeministri Sali Berisha shkruan sërish për dorëzimin e Agron Xhafës, vëllait të ministrit të Brendshëm tek autoritetet italiane. Ai shkruan se Xhafa ka zbritur në aeroportin e Romës i shoqëruar More...

By Gjergji On E enjte, Gusht 24th, 2017
0 Comments

Edi Rama dush të ftohtë diplomatëve shqiptarë: parazit e delinxhinj. Ja cfarë do i kërkoj ministrit të ri të Jashtëm…

Kryeministri Edi Rama u shpreh se të dielën (27gusht) do të publikojë qeverinë e re, ndërsa konfirmoi se Ditmir Bushati nuk do të mbajë postin e ministrit të Jashtëm. Rama u takua me ambasadorët shqiptarë More...

By Gjergji On E diel, Gusht 20th, 2017
0 Comments

Berisha sulmon Ramen: vrasje, krim, droge jane lajmet e dites qe duhet t´ia themi timonierit si miremengjes

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar lidhur me situatën më të fundit në Shqipëri, ku vetëm dy ditët e fundit ka pasur disa vrasje, drogë plagosje me thikë. Përmes një postimi në profilin e tij në More...

By Gjergji On E shtunë, Korrik 29th, 2017
0 Comments

Patozi ironizon Ramën: Tani që more timonin me ndihmën e Bashës mbaje drejt dhe mos…

Ish-deputeti i PD-së, Astrit Patozi, përmes një postimi në FB komenton turin nëpër Shqipëri të kryeministrit Rama. Kohët e fundit, Rama ka vënë nën shënjestër drejtoritë e tatimeve duke i konsideruar More...

By Gjergji On E enjte, Korrik 27th, 2017
0 Comments

Edhe Vasili sulmon Bashen/Keshilltaret e PD u shiten per kredite e shtepive te miqve te tyre

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar sërish sot në lidhje me vendimin e bashkisë së Tiranës për ta rritur me 20 lekë çmimin e ujit të pijshëm. Ai ka lëshuar akuza edhe ndaj More...

By Gjergji On E mërkurë, Korrik 26th, 2017
0 Comments

Basha me deputetët e rinj në seli, Topalli i kujton Makbethin dhe ‘shkatërrimin’ që i bënë shqiptarët me votë

Pas mbledhje së grupit parlamentar të PD-së, ku kreu i saj kishte thirrur sot edhe deputetët e rinj që u votuan në 25 qershor, ka reaguar edhe deputetja demokrate, Jozefina Topalli. Ajo ka akuzuar Bashën More...

By Gjergji On E martë, Korrik 25th, 2017
0 Comments

Arrestohen 31 persona/Zbardhen detaje nga operacioni policor…

Gjatë 24 orëve të fundit Polica e Shtetit ka bërë të mundur, kapjen dhe arrestimin e 31 personeve. Ata akuzohen për vepra të ndryshme penale, dhe policia njofton se po zbaton planin “e masave të përcaktuara More...