Category akuza Archives -Albpress Daily News
Tag archive for ‘akuza’
By Albpress News On E premte, Shtator 21st, 2018
2 Comments

VIDEO/ Basha: Paratë e drogës po pastrohen në ndërtim, bixhozit iu ulën taksat…

Kreu demokrat Lulzim Basha ka artikuluar akuza të ashpra ndaj qeverisë pvr lidhjet e saj me krimin. Basha mori pjesë në konferencën ballkanike që zhvillohet në Tiranë, ku theksoi kapjen e qeverisë nga krimi, More...

By Albpress News On E enjte, Shtator 20th, 2018
0 Comments

Basha i pergjigjet Rames per Teatrin Metropol dhe i kujton kinemate…

Kreu i PD, Lulzim Basha ka reaguar ndaj deklaratave te Kryeministrit Edi Rama, i cili nga salla e Kuvendit, publikoi shkresen, sipas te ciles ministri i PD, Florion Mima, i kerkonte Bashkise se drejtuar nga Basha, More...

By Albpress News On E enjte, Shtator 20th, 2018
0 Comments

Basha sulmon ashpër Arta Markun: Të shkoje me pranga në Kuvend dhe të tërhiqje zvarrë…

Në një kohë kur Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku, po raportonte në Kuvend lidhur me institucionin që drejton prej 9 muajsh, nga Vlora, kreu demokrat Lulzim Basha ka hedhur akuza të forta. More...

By Albpress News On E premte, Shtator 14th, 2018
0 Comments

SHBA: Manafort bie dakort të pranojë fajin për dy akuza kriminale

Ish-kryetari i fushatës presidenciale të zotit Trump, Paul Manaforti, ka rënë dakort të pranojë fajin për dy akuza kriminale si pjesë e një marrëveshjeje me Prokurorin e Posaçëm Robert Mueller. Ky vendim More...

By Albpress News On E enjte, Shtator 13th, 2018
0 Comments

VIDEO/ Basha paralajmërime të forta nga Durrësi: Do publikojmë fakte tronditëse…

Kryetari i PD, Lulzim Basha, ka bërë disa paralajmërime nga Durrësi, ku grupet parlamentare të opozitës po zhvillojnë mbledhjen e rradhës, në drejtim të Kryeministrit Edi Rama. “PD do publikojë fakte More...

By Albpress News On E mërkurë, Shtator 12th, 2018
0 Comments

U akuzua për falsifikim notash diplome, jep dorëheqjen ministrja e Shëndetësisë

Ministrja e Shëndetësisë së qeverisë spanjolle të Pedro Sanchez, njoftoi sot në darkë dorëheqjen, pas publikimeve në media për manipulimin e notave për marrjen e një diplome master. “I komunikova More...

By Albpress News On E enjte, Shtator 6th, 2018
0 Comments

Rama-Bashës: Me llafet e kujt ikën nga Kuvendi…

Kryeministri Edi Rama ka reaguar ndaj akuzave të opozitës për lidhjet me krimin dhe bojkotin që po i bën Kuvendit, në sesionin e ri parlamentar, pikërisht për këtë shkak. Rama postoi grafikun e policise More...

By Albpress News On E mërkurë, Shtator 5th, 2018
0 Comments

Audio-pergjimi, Biba i kujton Bashes oret e zgjatura ne takimin me Ramen dhe…

Nenkryetari i KQZ-se, Denar Biba, permes nje komenti te gjate ne rrjetet sociale i eshte rikthyer edhe njehere audio-pergjimit, perr te cilin u akuzua se shantazhoi gjyqtarin e Strasburgut Ledi Bjanku, ne emer te More...

By Albpress News On E diel, Shtator 2nd, 2018
0 Comments

Veliaj: Teatri Kombëtar, stallë kuajsh e kazermë fashiste

Kryebashkiaku i Tiranës, Erjon Veliaj, e ka quajtur Teatrin Kombëtar një stallë kuajsh e kazermë fashiste. Në përpjekjen e tij për të zhvlerësuar sa më shumë godinën e dy teatrove, atij Kombëtar dhe More...

By Albpress News On E diel, Shtator 2nd, 2018
0 Comments

VIDEO/ Çupi: 3.2 milionë euro në llogarinë e drejtorit të Ramës…

Deputetja demokrate Dhurata Çupi ka vijuar akuzat ndaj Kryeministrit Edi Rama. Çupi theksoi se Rama rrit taksat ndaj shqiptarëve dhe paratë ua jep familjarëve dhe shpurës së tij të inkriminuar. Ajo theksoi More...