Category akuza pd Archives -Albpress Daily News
Tag archive for ‘akuza pd’
By Albpress News On E enjte, Tetor 11th, 2018
0 Comments

“Babalja”/ Alibeaj e Bardhi akuza qeverisë dhe prokurorisë: Ja provat që nuk hetohet krimi

Deputeti i PD, Enkelejd Alibeaj dhe këshilltari ligjor, Gazmend Bardhi, kanë akuzuar qeverinë dhe Prokurorinë për çështjen e audio përgjimit e njohur si ‘Babale’, ku pretendohet se është përfshirë More...

By Albpress News On E hënë, Tetor 1st, 2018
0 Comments

Rama i përgjigjet akuzave të PD: Mjerë kush i beson këta të paudhë

Kryeministri Edi Rama ka reaguar lidhur me ngjarjen e denoncuar nga nenkomisari Emiljano Nuhu, ku nje 25-vjeçare eshte dhunuar nga djali i nje deputeti socialist. Në një postim në rrjetet sociale Rama i është More...

By Albpress News On E shtunë, Shtator 15th, 2018
0 Comments

Qeveria i përgjigjet akuzave të PD për lojrat e fatit/ Ja kush i liçencoi…

“Qeveria shqiptare është e angazhuar për të dhënë një zgjidhje përfundimtare edhe për industrinë e basteve, ku shumë shpejt, do të jetë gati projekti i ri ligjor i kufizimit të fortë të tyre”. Kështu More...

By Albpress News On E martë, Gusht 21st, 2018
0 Comments

Akuzat e PD/ Balla: E njoh familjarisht biznesmenin, por…

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, u është përgjigjur akuzave të PD-së, lidhur me biznesmenin Edmond Bego, i ndaluar në Greqi dhe që sipas opozitës ishte në kërkim ndërkombëtar, More...

By Albpress News On E hënë, Gusht 20th, 2018
0 Comments

Akuzat e PD, reagon Policia e Shtetit: Ja e verteta mbi shtetasin e arrestuar ne Greqi te akuzuar per…

Policia e Shtetit ka reaguar për mos arrestimin prej saj, të Edmond Begos. Duke sqaruar kaluarin e personit me 5 emra, me drejtësinë shqiptare dhe ndërkombëtare, Policia e Shtetit është “justifikuar” More...

By Albpress News On E diel, Korrik 8th, 2018
0 Comments

Teatri, Manjani këshillon PD: Përgjegjësinë e ka Rama, jo firma. Kujdes me…

Ish-ministri i Drejtesise, Ylli Manjani, nuk është dakort me akuzat e ngritura nga PD ndaj firmës Fusha, e cila është përzgjedhur nga Qeveria për ndërtimin e godinës së Teatrit të ri Kombëtar dhe zhvillimin More...

By Albpress News On E enjte, Maj 24th, 2018
0 Comments

VIDEO/ Rama shpërthen në akuza ndaj PD: Akt tradhëtie, pengoni hapjen e negociatave për shkak…

Kryeministri Edi Rama nga salla e Kuvendit tha se kur kapërcehet kufiri ka vetëm një flamur, flamuri komëtar, dhe nuk je më as democrat dhe as socialist. Rama mbajti një fjalim në Kuvend duke folur për hapjen More...

By Albpress News On E martë, Maj 22nd, 2018
0 Comments

Lidhjet e kupolës së PD me kokainën, ja ç’tha Balla …

Kryetari i Grupit Parlamentar socialist Taulant Balla ka vijuar sot linjën e artikuluar një ditë më parë nga Kryeministri Edi Rama, sipas të cilit persona në kupolën drejtuese të PD janë të lidhur me More...