Category air albania Archives -Albpress Daily News
Tag archive for ‘air albania’
By Albpress News On E enjte, Shtator 20th, 2018
0 Comments

Lista/ Ja gazetaret e zgjedhur te Rames per fluturimin e rradhes se Air Albania

Zbulohen emrat e të zgjedhurve të Ramës në media për fluturimin e radhës me kompaninë e fluturimeve Air Albania, që po kryen testet e para këto ditë. Pas provave me studentët e eskelencës, apo pensionistët, More...

By Albpress News On E hënë, Shtator 17th, 2018
0 Comments

Turkish kërkon 30 milionë dollarë, Shqipëria ka vetëm 200 mijë

Një deklaratë e kompanisë Turkish Airlines në Bursën e Stambollit bën të ditur se kompania Air Albania, sipas parashikimeve të Turkish, do të ketë kapital prej 30 milionë dollarësh. Por kontrata e lidhur More...

By Albpress News On E diel, Shtator 16th, 2018
0 Comments

FOTO/ Kryemadhi zbulon se nga e ka kopjuar Rama idenë …

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, ka publikuar në rrjet disa foto, për të treguar se Edi Rama idenë për t´i vendosur avionëve “Air Albania” emrat e personaliteteve të shquar shqiptarë, e ka “kopjuar” More...

By Albpress News On E shtunë, Shtator 15th, 2018
0 Comments

Pedagogu i Universitetit te Tiranes thumbon Ramen: O sa mire me qen shqiptare…

Pedagogu ne Universitetin e Tiranes, Ervin Goci, permes nje postimi ne rrjetet sociale ka thumbuar Kryeministrin Edi Rama, lidhur me kompanine ajrore Air Albania. Goci shkruan se m’u duk sikur per here te pare More...

By Albpress News On E shtunë, Shtator 15th, 2018
0 Comments

Patozi: Air Albania, kur do të vijë dita që poshtërsia politike të ndreqet…

Ish-deputeti demokrat, Astrit Patozi, ka reaguar përmes një komenti në rrjetet sociale lidhur me kompaninë Air Albania, ndërsa e ka cilësuar një shfaqje të shëmtuar të qeverisë, prezantimin e saj para More...

By Albpress News On E shtunë, Shtator 15th, 2018
0 Comments

Air Albania, ja disa detaje teknike dhe krahasimi me Sun Express

Drejtori i Autoritetit të Aviacionit Civil Krislen Keri, përmes një postimi në rrjet, ka dhënë disa detaje teknike mbi kompaninë e re Air Albania. Ai shkruan se kompani e ngjashme e suksesshme është Sun More...

By Albpress News On E shtunë, Shtator 15th, 2018
0 Comments

Dokument/ Ja cili avion u nis nga Rinasi mengjesin e sotem, ku eshte Air Albania…

Deputeti demokrat Endri Hasa ka vijuar te publikoje dokumente, qe sipas tij, tregojne se kompania ajrore Air Albania nuk ekziston, megjithese nga Kryeministri Edi Rama sot u njoftua fluturimi i pare i saj drejt More...

By Albpress News On E shtunë, Shtator 15th, 2018
0 Comments

VIDEO/ Air Albania nis fluturimin, ja pasagjeret e pare dhe batutat e Rames

Air Albania ka nisur fluturimin e pare te proves drejt Stambollit. Pasagjeret e pare ne kete fluturim jane pergjedhur studente te ekselences. “Jeni kemba me e mbare qe mund te gjendej ne kete vend per kompanine More...

By Albpress News On E premte, Shtator 14th, 2018
0 Comments

Denoncimi/ Ja si mashtroi Edi Rama me fluturimin e parë të Air Albania

Mashtrim, e ka cilësuar deputeti demokrat Endri Hasa, atë që Edi Rama e cilësoi si realizim ëndrre lidhur me kompaninë Air Albania. Hasa shkruan në rrjet se Air Albania nuk ekziston dhe “Lasgushi”, siç More...

By Albpress News On E premte, Shtator 14th, 2018
0 Comments

VIDEO/ Air Albania merr jetë, Rama falenderon Erdogan…

Sot merr jetë një ëndërr, e cila do të jetë shumë e gjatë. Kështu deklaroi Kryeministri Edi Rama nga aeroporti ndërkombëtar “Nënë Tereza” në Tiranë, ku u ul avioni i parë i kompanisë More...