Tag archive for ‘air albania’
By Gjergji On E enjte, Qershor 14th, 2018
0 Comments

Denoncimi/ Tabaku: Mikut të Ramës iu dha liçenca e Air Albania, të kujt janë paratë

Deputetja e PD-së, Jorida Tabaku, denoncoi përmes një conference për mediat, faktin se 9 ditë pas themelimit, kompania e mikut të Edi Ramës merr liçencën e “Air Albania” me investim 100 mijë lekë. “Në More...

By Gjergji On E premte, Qershor 8th, 2018
0 Comments

Air Albania, ja kush është ortaku shqiptar i kompanisë…

Qeveria Shqiptare urdhëroi kompaninë shtetërore të kontrollit të ajrit Albkontroll të krijojë një kompani nën bashkëpronësi me Turkish Airlines dhe një kompani të saporegjistruar në Vlorë me emrin More...