Category aeroport Archives -Albpress Daily News
Tag archive for ‘aeroport’
By Albpress News On E premte, Shtator 14th, 2018
0 Comments

VIDEO/ Air Albania merr jetë, Rama falenderon Erdogan…

Sot merr jetë një ëndërr, e cila do të jetë shumë e gjatë. Kështu deklaroi Kryeministri Edi Rama nga aeroporti ndërkombëtar “Nënë Tereza” në Tiranë, ku u ul avioni i parë i kompanisë More...

By Albpress News On E martë, Shtator 11th, 2018
0 Comments

VIDEO/ Nga toka dhe ajri, policia në ndjekje të Mercedesit që hyri në pistën e aeroportit…

Kjo situatë nuk është një ditë tipike në Aeroportin Ndërkombëtar të Lionit, pasi një automjet është parë duke ecur me shpejtësi në drejtim të pistës. 20 automjete policore dhe një helikopter e More...

By Albpress News On E martë, Gusht 7th, 2018
0 Comments

Alarm në Frankfurt, evakuohet aeroporti/ Ja dyshimet…

Autoritetet thonë se të paktën një person është futur në zonën e sigurisë A, pa marrë autorizim dhe evakuimi po bëhet për të shmangur ndonjë kërcënim terrorist. “Njerëz të paautorizuar dhe pa More...

By Albpress News On E hënë, Gusht 6th, 2018
0 Comments

Kompania nuk jep shpjegime, 100 shqiptarë lihen në aeroportin e Pisa

Më shumë se 100 pasagjerë janë në pritje që të nisen nga Pisa në Tiranë. Kompania ajrore ‘Fly Ernest’ është vonuar për 24 orë dhe pasagjerëve nuk u jepet asnjë njoftimi mbi shkaqet e vonesës. Në More...

By Albpress News On E mërkurë, Korrik 25th, 2018
0 Comments

Biletat e shtrenjta të avionëve, Konkurrenca i kërkon qeverisë të ndërhyjë…

Autoriteti i Konkurrencës i ka kërkuar qeverisë të ndërhyjë për rishikimin e pagesave për shërbimet e Aeroportit çdo tre vjet, sikurse parashikohet në kontratën koncesionare të nënshkruar në vitin More...

By Albpress News On E diel, Korrik 22nd, 2018
0 Comments

Atentat Zv/Presidentit, 11 të vdekur nga shpërthimi pas uljes së avionit…

Pak kohë pas uljes të avionit me të cilin udhëtonte zv/presidenti i parë i Afganistanit, Rashid Dostum, në relacionin Ankara-Kabul, në afërsi të aeroportit të kryeqytetit afgan ndodhi një shpërthim. Ministria More...

By Albpress News On E mërkurë, Maj 16th, 2018
0 Comments

Xhafaj zbriti në aeroportin e Romës, e shoqërojnë dy…

Ish- kryeministri Sali Berisha shkruan sërish për dorëzimin e Agron Xhafës, vëllait të ministrit të Brendshëm tek autoritetet italiane. Ai shkruan se Xhafa ka zbritur në aeroportin e Romës i shoqëruar More...

By Albpress News On E enjte, Korrik 27th, 2017
0 Comments

Të gjithë në ajër: rriten 22.4% pasagjerët që kanë udhëtuar nga Rinasi për janar-qershor

Aktiviteti i transportit rrugor detar dhe ajror rezulton të ketë qenë pozitiv në gjashtë muajt e parë të vitit, sipas të dhënave nga INSTAT. Numri i pasagjerëve që kanë udhëtuar me linja ajrore, në More...

By Albpress News On E mërkurë, Korrik 26th, 2017
0 Comments

Edi Rama ndalohet në aeroport nga policia holandeze, çfarë ndodhi…?(Foto)

​Kryeministri Edi Rama është nisur drejt Hollandës për pushime, por ka ndodhur diçka e papritur. Policia e hollandeze ka ndaluar kryeministrin për verifikim. Prania e tij në aeroport dhe ndalimi nga policia More...