Published On: Mar, Gus 8th, 2017

Superkupa e UEFA, në Shkup përballen lojtarët me vlerë 1.2 miliardë euro

Vlera e futbollistëve të Real Madrid dhe Manchester United, të cilët përballen sot nw mbrwmje në “Arena Shkup”, është 1 miliardë e 273 milionë e 650 mijë euro.

Sipas të dhënave të ueb faqes gjermane “Transfermarkt”, vlera e tregut të Real Madrid është 714 milionë e 800 mijë euro, ndërsa ajo e Manchester United është 558 milionë e 850 mijë euro.

Vlerat e futbollistëve të Real Madrid

Cristiano Ronaldo 100 milionë
Gareth Bale 80 milionë
Toni Kroos 70 milionë
Karim Benzema 60 milionë
Luka Modric 40 milionë
Sergio Ramos 40 milionë
Isco 40 milionë
Marcelo 38 milionë
Raphael Varane 35 milionë
Daniel Carvajal 32 milionë
Casemiro 30 milionë
Mateo Kovacic 25 milionë
Marco Asensio 20 milionë
Keylor Navas 18 milionë
Nacho Fernandez 15 milionë

Marcos Llorente 15 milionë
Theo Hernandez 15 milionë
Lucas Vazquez 15 milionë
Dani Cabellos 10 milionë
Jesus Vallejo 8 milionë
Kiko Casilla 6 milionë
Borja Mayoral 2,5 milionë
Ruben Yanez 300 mijë
Totali: 714 milionë e 800 mijë

Vlera e futbollistëve të Manchester United:

Paul Pogba 75 milionë
Romelu Lukaku 50 milionë
David de Gea 40 milionë
Henrikh Mkhitaryan 35 milionë
Nemanja Matic 35 milionë
Ander Herrera 30 milionë
Eric Bailly 30 milionë
Juan Mata 30 milionë
Anthony Martial 30 milionë
Victor Lindelöf 22 milionë
Daley Blind 22 milionë
Luke Shaw 20 milionë
Chris Smalling 18 milionë
Marcos Rojo 18 milionë
Marcus Rashford 18 milionë
Phil Jones 14 milionë
Matteo Darmian 12 milionë
Jesse Lingard 12 milionë
Marouane Fellaini 12 milionë
Antonio Valencia 10 milionë
Sergio Romero 6 milionë
Ashley Young 5 milionë
Andreas Pereira 5 milionë
Cameron Bortwick-Jackson 3 milionë
Timothy Fosu-Mensah 2,5 milionë
James Wilson 2 milionë
Michael Carrick 1,5 milionë
Guillermo Varela 750 mijë
Joel Pereira 100 mijë

Totali: 558 milionë 850 mijë.