Seritë e reja të Ertugrul në vjeshtë, çfarë pritet të ndodhë... -Albpress Daily News
Published On: Hën, Sht 3rd, 2018

Seritë e reja të Ertugrul në vjeshtë, çfarë pritet të ndodhë…

Një surprizë e madhe pret të gjithë ndjekësit e serialit më të ndjekur historik prej vitesh në Turqi, “Ertugrul”.

Në serinë e fundit të sezonit të kaluar, Ertugrul ishte nisur drejt Bilecikut sëbashku me të birin Osmanin.

Ndërsa producenti Mehmet Bozdag ka sinjalizuar më herët se seriali “Ertugrul” do të xhirojë serinë finale në Bilecik dhe do të vazhdojë me emrin “Dirilis Ertugrul Osman Gazi”.

Gazeta “Hurriyet” ka zbuluar edhe emrin e aktorit, i cili do të luajë rolin kryesor, atë të Osman Gazi. Sipas gazetës më të madhe turke ai do të jetë aktori i mirënjohur turk, Burak Ozcivit.

Disa vite më parë, Ozcivit ka shkëlqyer në serialin “Sulejmani i Madhërishëm” në rolin e Malkaçoglu, ndërsa më pas në serialet “Trumcaku” dhe “Dashuri e pafund”.

Transmetimi i serive të reja të serialit “Ertugrul” në Turqi do të vazhdojë në muajt e vjeshtës./tvklan

Shkruaj nje koment

avatar
  Subscribe  
Notify of