Rrëqeth aktori shqiptar: Roland Trebicka vuante nga kanceri, ngrohej në teatër me filxhanin e çajit -Albpress Daily News
Published On: Mër, Shk 14th, 2018

Rrëqeth aktori shqiptar: Roland Trebicka vuante nga kanceri, ngrohej në teatër me filxhanin e çajit

Shpërndaj
Tags

Aktori i njohur Bujar Asqeriu tregoi fakte rrëqethëse nga ajo që ndodh në sallën e Teatrit Kombëtar.

 Ai kujtoi aktorin Roland Trebicka ishte i sëmurë me kancer në mushkri dhe për shkak se në teatër nuk kishte ngrohje, ai ngrohte duart me filxhanin e çajit.

“Administrata jonë nuk ka respekt për artistët. Kurse Ermal Meta rritet në dashuri dhe ngrohtësi artistike. Ai ka rrethana shumë të ndritshme. Ne dridhemi.

I madhi Roland Trebicka ngrohte duart në filxhanin e çajit për shfaqjen e Ismail Qemalit. Këto janë tmerre. Këto janë të vërteta. Po dridhej, si sëmurë me kancer në mushkri”, tha ai në “360 gradë”.