Rikthehen lëkundjet e tërmetit, ja ku është epiqendra -Albpress Daily News
Published On: Mër, Kor 11th, 2018

Rikthehen lëkundjet e tërmetit, ja ku është epiqendra

Lëkundje të shumta sizmike janë regjistruar ditën e sotme, ndërsa epiqendra e tyre ka qenë Gjiri i Lalzit dhe Hamallaj në Durrës.

Sipas të dhënave që mblidhen e përpunohen nga IGJEUM, tërmeti më i fuqishëm është regjistruar në orën 14:00 amplitudë 2.5 ballë.

Ka pasur lëkundje edhe gjatë natës dhe ditës, ndërsa deri në orën 20:00 kanë rënë 8 tërmete të shkallëve të ndryshme, por kryesisht të lehta.

Shkruaj nje koment

avatar
  Subscribe  
Notify of