Rama përshëndet marrëveshjen për emrin: Zaev-Tsipras, dy liderë progresivë -Albpress Daily News
Published On: Mar, Qer 12th, 2018

Rama përshëndet marrëveshjen për emrin: Zaev-Tsipras, dy liderë progresivë

Kryeministri Edi Rama, ka përshëndetur arritjen e marrëveshjes mes qeverisë maqedonase dhe asaj greke për emrin.

Në postimin  e tij në rrjet, Rama thekson se Zaev dhe Tsipras, treguan se janë dy lider progresivë të cilët bënë historinë ditën e sotme.