Rama i drejtohet kryeministres britanike: Kupa e Botës po vjen në Ballkan -Albpress Daily News
Published On: Enj, Kor 12th, 2018

Rama i drejtohet kryeministres britanike: Kupa e Botës po vjen në Ballkan

Kryeministri Edi Rama ka ndjekur minutat e fundit të ndeshjes Angli-Kroaci së bashku me disa prej liderëve të pranishëm në samitin e NATO-s.

Pasi ndeshja përfundoi me humbjen e anglezëve 2-1, kreu i qeverisë shqiptare iu drejtua kryeministres britanike duke i thënë: “Kupa e Botës po vjen në Ballkanin Perëndimor”.

Duke ndjekur ndeshjen nga një aparat celular ishte edhe kancelarja Angela Merkel dhe Presidenti i Turqisë, Reccep Tayip Erdogan.

Shkruaj nje koment

avatar
  Subscribe  
Notify of