“Përplasje” brenda dikasterit, zv. ministrja kundër Kumbaros: Gabuam me ligjin për artin -Albpress Daily News
Published On: Mar, Shk 13th, 2018

“Përplasje” brenda dikasterit, zv. ministrja kundër Kumbaros: Gabuam me ligjin për artin

Shpërndaj
Tags

Zv/ministrja e Kulturës, Valbona Shujaku e ftuar në studion e “360Gradë” në Ora News pranoi se ligji për artin dhe kulturën ka pasur gabime nga ana e Ministrisë së Kulturës.
“Ligji për artin dhe kulturën, besoj se është një keqkuptim. Besoj është për gabim të Ministrisë së Kulturës. Kemi bërë një gabim gjatë hapave. Ideja është për të bërë disa ndryshime në ligj të bëra nga juristët që nuk janë as artistë dhe as aktorë.

As unë nuk e kam pasur të qartë. E pranoj.

Janë disa gjëra që janë keqkuptu në shprehje kur flitet për institucionet e varësisë. Këtu është gabimi jonë për të mos u krijuar ky keqkuptim”, tha zv.ministrja.