Parashikimi i motit për datën 30 Maj -Albpress Daily News
Published On: Mër, Maj 30th, 2018

Parashikimi i motit për datën 30 Maj

Sot (e mërkurë, dt.30) pritet të ketë reshje të dobëta në pjesën më të madhe të qarqeve, deri lokalisht mesatare ne qarqet Shkodër dhe Vlorë.

Ato do të bien kryesisht pasditeve dhe në zona të kufizuara mund të jenë në formë shtrëngate, kryesisht në zonat kodrinore-malore dhe ato pranë tyre.

TEMPERATURAT
Sot (e mërkurë, dt.30) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:
në bregdet: 20 / 27 °C
në vendet e ulëta: 17 / 31 °C
në vendet malore: 13 / 24 °C.