Parashikimi i motit për datën 28 Maj -Albpress Daily News
Published On: Hën, Maj 28th, 2018

Parashikimi i motit për datën 28 Maj

Sot (e hënë, dt.28) pritet të ketë reshje të dobëta në pjesën më të madhe të qarqeve. Por, lokalisht reshjet mund të jenë në formë shtrëngate, kryesisht në zonat kodrinore-malore.

TEMPERATURAT

Sot (e hënë, dt.28) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:
në bregdet: 19 / 28 °C
në vendet e ulëta: 17 / 29 °C
në vendet malore: 13 / 23 °C.