Ndryshon sërish moti në Shqipëri, nga e enjtja merrni masa -Albpress Daily News
Published On: Hën, Pri 9th, 2018

Ndryshon sërish moti në Shqipëri, nga e enjtja merrni masa

Shpërndaj
Tags

Kur u duk se në Shqipëri erdhi një verë e parakohshme, duket se gjithçka do të ndryshojë sërish.
Sipas meteoalb nga e hëna deri të premte, parashikohet që moti të jetë me kthjellime e vranësira kalimtare të cilat fuqizohen përkohësisht pas mesditave duke rrezikuar nga shira të dobët dhe afatshkutër.

E enjtja sjell sasi më të konsiderueshme të shirave gjatë pjesës së dytë të saj dhe kryesisht në zonat Lindore.

Temperaturat gjatë gjithë këtyre ditëve, luhaten me 1 – 2°C por mbeten të larta duke variuar nga 6°C minimalja ne Juglindje deri ne 27 – 28°C, maksimumi ne zonat perëndimore.