Ndahet papritur nga jeta një ndër themeluesit e Partisë Demokratike -Albpress Daily News
Published On: Hën, Pri 16th, 2018

Ndahet papritur nga jeta një ndër themeluesit e Partisë Demokratike

Shpërndaj
Tags

Një ndër themeluesit e Partisë Demokratike dhe student i Dhjetorit 1990 është ndarë nga jeta.

Në lidhje me këtë humbje reagon edhe Partia Demokratike, suke shprehur ngushëllime për familjen dhe miqtë.

Reagimi i PD-së
Partia Demokratike shpreh ngushellime te sinqerta per ndarjen nga jeta te Altin Qoshes, studentit te dhjetorit, qe u shqua mes nesh per kurajon dhe urtesine ne kohe te veshtira.

27 vite me pare, Altin Qoshja, se bashku me 342 studente e pedagoge, firmosen mbremjen e 11 dhjetorit 1990 krijimin e Partise Demokratike.

Gjate levizjes studentore, ai u rendit nder te rinjte e pare te cilet kundershtuan regjimin diktatorial dhe deri ne ndarjen e parakohshme nga jeta, ishte nje nga demokratet me te perkushtuar.

Me dhimbje te thelle, ngushellojme familjen dhe miqte e Altinit!
I paharruar qofte mes nesh!