Meteorologët japin lajmin: Borë dhe në Tiranë, ja kur -Albpress Daily News
Published On: Die, Jan 14th, 2018

Meteorologët japin lajmin: Borë dhe në Tiranë, ja kur

Shpërndaj
Tags

Mbrëmjen e sotme Meteoalb ka bërë me dije se do të rikthehen reshjet e dëborës në pjesën më të madhe të vendit, deri në lartësitë mbi 700 metra mbi nivelin e detit.
Mirëpo, ndonëse kjo fundjavë sjell reshje vetëm në një pjesë të territorit shqiptar, fundjava tjetër do të jetë me një dimër të vërtetë.

Meteoalb shkruan ndër të tjera, se nga data 20 deri në datën 26 janar, do të kemi tamam ditë dimri.

Ndër të tjera, burimi në fjalë, thotë se ka shumë gjasa që fundjava tjetër të na sjellë reshje bore në Tiranë, ndërsa konfirmon se mali i Dajtit do të mbushet plot.