LSI kundër kandidaturës së Finos: Rama kërkon të bëhet edhe President i FSHF-së -Albpress Daily News
Published On: Sht, Jan 13th, 2018

LSI kundër kandidaturës së Finos: Rama kërkon të bëhet edhe President i FSHF-së

Shpërndaj
Tags

Në “ethet” e garës për kreun e ri të Federatës Shqiptare të Futbollit përfshihet edhe kreu i grupit parlamentar në LSI, Petrit Vasili.
Vasili shpreh qëndrimin kundër kandidaturës së deputetit të PS-së, Bashkim Fino, pasi sipas tij kjo është një përpjekje e Edi Ramës për të marrë në dorë edhe futbollin.

Ndër të tjera ai thekson se Shqipëria e sukseseve aktuale në futboll është e rrezikuat nga Edi Rama.

Postimi i Petrit Vasilit

Ky Edi Rama do te behet edhe President i i Federates Shqiptare te Futbollit.

Edi Rama do qe t’ju rrembeje edhe futbollin shqiptareve, te vetmin gezim qe ju ka mbetur atyre.

Ashtu si perbindeshat gjakatare politike te Afrikes se Zeze, qe ishin edhe presidente edhe kryeministra edhe kryetare parlamentesh edhe presidente te Futbollit ashtu edhe Edi Rama do qe te gllaberoje edhe futbollin.

Dite me te zeze fubolli shqiptar nuk ka pare, qe nga dita e pare qe ne Shqiperi luhet futboll.

Edi Rama do qe ta izoloje dhe ta mbyse futbollin shqiptar vetem sepse nuk eshte ne duart e tij.

Shqiperia e sukseseve me te medha aktuale historike ne futboll eshte me e rrezikuar se kurre

Statuti i FIFAS eshte i qarte dhe i kristalte.

Lexojeni dhe kuptojeni se cfare e pret Shqiperine ne futboll pas rrembimit te federates nga Kryeministri i trafiqeve.

“Political neutrality and prevention of any form of government interference

FIFA’s general principles of political neutrality and the prevention of any form of government

interference and, in particular, the obligation imposed by art. 14 of the FIFA Code of Ethics
on FIFA