Liderët lindorë përshëndesin deklaratën e Trumpit -Albpress Daily News
Published On: Enj, Kor 12th, 2018

Liderët lindorë përshëndesin deklaratën e Trumpit

Derisa retorika të frikshme të Presidentit amerikan Donald Tramp në Samitin e NATO-s kanë shqetësuar shumë Perëndimin, por anëtarët e bllokut të Lindjes, të cilët kanë më shumë frikë nga agresioni rus, kanë pranuar në masë të madhe mesazhin e tij.

Nga Polonia dhe vendet e vogla baltike, deri në Rumani, liderët lindorë përshëndetën Trumpin duke këmbëngulur se 29 anëtarët e Aleancës duhet të ndajnë më shumë para për ushtritë.

Sipas tyre, mbështetja e kërkesës së Trumpit është e domosdoshme, duke pasur si bazë agresionin e Rusisë ndaj Gjeorgjisë në 2008 dhe Ukrainës në 2014.

Shkruaj nje koment

avatar
  Subscribe  
Notify of