Tag archive for ‘zgjedhjet 25 qershor’
By Gjergji On Saturday, June 10th, 2017
0 Comments

Fushata zgjedhore/Financat kontrolle në doganat kufitare

Doganat kufitare kanë qenë sot në fokusin e inspektimeve të Ministrisë së Financave në kuadër të masave të monitorimit të veprimtarisë së punonjësve përkatës gjatë fushatës elektorale. Ministria More...

By Gjergji On Saturday, June 10th, 2017
0 Comments

Zgjedhjet 2017/Basha ga Peshkopia: Asnjë votë për shushunjat. Pse u bë bishë Meta?

“Asnjë votë për shushunjat. Koha e shushunjave në pushtet merr fund në 25 qershor”. Keshtu u shpreh kryetari i Partise Demokratike, Lulzim Basha, nga qyteti i Peshkopise. Basha ka vijuar sulmin More...

By Gjergji On Friday, June 9th, 2017
0 Comments

Rama në Pogradec: Saliu eshte më i miri që ka PD, Luli artist

Kryeministri Edi Rama ka vijuar me batutat dhe ironizimin e rivalëve të tij politikë gjate fushates elektorale, ku nuk ka lene pa permendur dhe ish kryeministrin Sali Berisha. Gjatë një takimi me banorë në More...

By Gjergji On Friday, June 9th, 2017
0 Comments

Zgjedhjet 2017/Rama: Vota per te tjeret? Noli do rrotullohej në varr nga sikleti

Kryeministri Edi Rama u kerkoi zgjedhesve shqiptare te mos japin asnjë votë për partitë e tjera, të cilat, sipas tij, mbajnë peng shtetin. Rama tha keto parti ato ekzistojnë në qeveri për të bërë presion More...

By Gjergji On Saturday, June 3rd, 2017
0 Comments

Basha-Metës: Merre me qetësi, në 25 qershor të falimenton SHPK-ja

Kreu demokrat Lulzim Basha sulmoi serish nga Kruja Levizjen Socialiste per Integrim, duke e cilesuar ate nje SHPK. Basha ironizoi ish kreun e LSI-se, Presidentin e zgjedhur, Ilir Meta, i cili, sipas tij, duhet t’a More...

By Gjergji On Thursday, June 1st, 2017
0 Comments

Marrëveshja me Ramën/Basha: Ja reformat që do ndërrmarrim në Kushtetutë. Pushtetarëve do t’u ndërpriten mandatet…

Kreu demokrat Lulzim Basha theksoi se gjuha e vetme që kupton Edi Rama është ajo e përballjes popullore. “Në çadrën e lirisë arritën garanci normale për zgjedhje të lira dhe të ndershme”, theksoi More...

By Gjergji On Thursday, June 1st, 2017
0 Comments

Basha: Ja cili është roli i Berishës në PD dhe pse e përfshiva në listën e kandidatëve

Kreu demokrat Lulzim Basha tha se mospërfshirja në listë e disa personaliteteve nuk është hakmarrje apo që tregon mosmirënjohjen. “Cikli i përjetësisë politike merr fund me Republikën e Re. Nuk ka politikanë More...

By Gjergji On Thursday, June 1st, 2017
0 Comments

Basha: Nuk ka njerëz të përjetshëm në politikë, ndryshimi është zhvillim

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha i ftuar në studion e emisionit Top Story tha se mitingu i Shkodrës ishte i jashtëzakonshëm. Basha tha se angazhimi i shkodranëve në fitoren e republikës së re More...