Tag archive for ‘zgjedhjet 2017’
By Gjergji On Sunday, June 25th, 2017
0 Comments

Ledina Mandija: Ja qytetet ku po lëvizin grupet e armatosura…

Zv.kryeministrja teknike, Ledina Mandija ka komentuar incidentet e ndodhura gjatë proçesit zgjedhor në disa qytete, duke shtuar se do të merren masa për të gjithë personat e përfshirë. Duke folur për More...

By Gjergji On Saturday, June 10th, 2017
0 Comments

Fushata zgjedhore/Financat kontrolle në doganat kufitare

Doganat kufitare kanë qenë sot në fokusin e inspektimeve të Ministrisë së Financave në kuadër të masave të monitorimit të veprimtarisë së punonjësve përkatës gjatë fushatës elektorale. Ministria More...

By Gjergji On Saturday, June 10th, 2017
0 Comments

Zgjedhjet 2017/Basha ga Peshkopia: Asnjë votë për shushunjat. Pse u bë bishë Meta?

“Asnjë votë për shushunjat. Koha e shushunjave në pushtet merr fund në 25 qershor”. Keshtu u shpreh kryetari i Partise Demokratike, Lulzim Basha, nga qyteti i Peshkopise. Basha ka vijuar sulmin More...

By Gjergji On Friday, June 9th, 2017
0 Comments

Rama në Pogradec: Saliu eshte më i miri që ka PD, Luli artist

Kryeministri Edi Rama ka vijuar me batutat dhe ironizimin e rivalëve të tij politikë gjate fushates elektorale, ku nuk ka lene pa permendur dhe ish kryeministrin Sali Berisha. Gjatë një takimi me banorë në More...

By Gjergji On Friday, June 9th, 2017
0 Comments

Zgjedhjet 2017/Rama: Vota per te tjeret? Noli do rrotullohej në varr nga sikleti

Kryeministri Edi Rama u kerkoi zgjedhesve shqiptare te mos japin asnjë votë për partitë e tjera, të cilat, sipas tij, mbajnë peng shtetin. Rama tha keto parti ato ekzistojnë në qeveri për të bërë presion More...

By Gjergji On Friday, June 9th, 2017
0 Comments

Zgjedhjet 2017, ja sa jane respektuar kuotat gjinore në listat e kandidatëve

Kuotat gjinore nuk janë respektuar siç ligji e kërkon në zgjedhjet e 25 Qershorit, por partitë gjithësesi krahasuar me zgjedhjet e shkuara I kanë rritur numrat femërore në lista. Veçantia është se partia More...

By Gjergji On Saturday, June 3rd, 2017
0 Comments

Shpërthen Mehmetaj: Marrëveshja e errësirës prodhoi hakmarrjen dhe revanshizmin politik ndaj LSI

Lëvizja Socialiste për Integrim, përmes nënkryetares Kejdi Mehmetaj, e ka cilësuar si hakmarrje politike dhe shantazh ndaj administratës, largimin e punonjësve nga funskionet dhe detyrat e tyre. Reagimi More...

By Gjergji On Saturday, June 3rd, 2017
0 Comments

Basha-Metës: Merre me qetësi, në 25 qershor të falimenton SHPK-ja

Kreu demokrat Lulzim Basha sulmoi serish nga Kruja Levizjen Socialiste per Integrim, duke e cilesuar ate nje SHPK. Basha ironizoi ish kreun e LSI-se, Presidentin e zgjedhur, Ilir Meta, i cili, sipas tij, duhet t’a More...

By Gjergji On Friday, June 2nd, 2017
0 Comments

Një tjetër Drejtor shkarkohet nga detyra/Mori pjesë në fushatën e PS…

Shkarkimet në administratën publike duket se nuk ndalen. Shkak është pjesëmarrja e të shkarkuarve në fushatën elektorale. Kjo të paktën pretendohet nga ministrant teknikë të propozuar nga PD në vendimet More...

By Gjergji On Thursday, June 1st, 2017
0 Comments

Marrëveshja me Ramën/Basha: Ja reformat që do ndërrmarrim në Kushtetutë. Pushtetarëve do t’u ndërpriten mandatet…

Kreu demokrat Lulzim Basha theksoi se gjuha e vetme që kupton Edi Rama është ajo e përballjes popullore. “Në çadrën e lirisë arritën garanci normale për zgjedhje të lira dhe të ndershme”, theksoi More...