Tag archive for ‘zgjedhje 2017’
By Gjergji On Friday, June 2nd, 2017
0 Comments

Dështim në mitingje apo takime në formatin e çadrës/Ja çfarë thonë në PD…

Lulzim Basha, Kryetar i PD-së, prej 27 Majit ka nisur fushatën në kuadër të zgjedhjeve parlamentare të 25 Qershorit. Me përjashtim të mitingut hapës në Tiranë, në pothuajse të gjitha qytetet e tjera More...

By Gjergji On Friday, June 2nd, 2017
0 Comments

Koalicion paszgjedhor/Basha: Pazaret e vjetra politike kanë marrë fund…

Kreu demokrat, Lulzim Basha, tha se pazari i vjetër politik ka marrë fund. i ftuar në Top Story, Lulzim Basha përjashtoi mundësinë e koalicioneve paszgjedhor me matrapazët.  “Ne presim të qetë gjykimin More...

By Gjergji On Thursday, June 1st, 2017
0 Comments

Rama: Jo koalicion me PD pas zgjedhjeve, ja pse nuk u konsultova me Metën

Kryeministri Edi Rama tha se pas 25 qershorit nuk do të qeverisi në koalicion me Partinë Demokratike. I ftuar në emisionin “Opinion”, Rama tha se PS do të sigurojë 71 mandate dhe do të qeverisë vetëm. Blendi More...

By Gjergji On Friday, May 26th, 2017
0 Comments

Reklamat pa pagesë, TV-të private: Do të zbatojmë vetëm Kodin Zgjedhor

Përfaqësuesit e subjekteve private radiotelevizive shprehin shqetësimin ndaj vendimit të partive politike për të transmetuar pa pagesë reklamat elektorale. Ata i janë drejtuar me një letër Komisionit Qendroe More...