Tag archive for ‘zgjedhje’
By Gjergji On Wednesday, May 24th, 2017
0 Comments

Milo: Rama s’më kishte ftuar, nuk i pres mesazhet nga Petro Koci

Tre parti të vogla të majta, të përfshira në koalicionin me Partinë Socialiste, kërkuan sot tërheqjen nga zgjedhja të çdo subjekti të majtë në këtë koalicion, për të mos fragmentarizuar votat, gjë More...

By Gjergji On Wednesday, May 24th, 2017
0 Comments

3 nga aleatët e Ramës tërhiqen nga gara: PS duhet të marrë 71 mandate

Marrëveshja Rama-Basha që i ja fund krizës politike dhe siguron zgjedhje gjithëpërfshirëse, ka një pikë e cila nuk lejon koalicione. Kjo ka bërë që aleatë të partive të mëdha të tërhiqen nga gara, More...

By Gjergji On Wednesday, May 24th, 2017
0 Comments

Deputetët e PD-së, emrat që ikin dhe të rinjtë në vendet e sigurta

Partisë Demokratike i kanë ngelur vetëm dy ditë për të finalizuar listat e kandidatëve për deputetë, pasi më 26 maj mbaron afati i dorëzimit të listave pranë KQZ dhe ethet në kampin e djathtë si More...

By Gjergji On Wednesday, May 24th, 2017
0 Comments

Manjani: Partitë tregojnë sa vota do marrin, politikë falli me kafe turke!

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka komentuar fushatën elektorale e cila edhe pse nuk ka filluar zyrtarisht, kanë filluar edhe llogaritjet për marrjen e votave. Në një postim në Fb, Manjani e quan More...

By Gjergji On Tuesday, May 23rd, 2017
0 Comments

Fevziu i thote Vasilit: LSI s’mund te dale e para me 25 Qershor

Drejtuesi i emisionit “Opinion” në TV Klan, Blendi Fevziu është shprehur se LSI nuk mund të dalë forcë e parë në zgjedhjet e 25 qershorit. Këtë deklaratë, Fevziu e ka bërë sonte përgjatë emisionit More...

By Gjergji On Tuesday, May 23rd, 2017
0 Comments

Rama kërkon votat e demokratëve: Do ju trajtoj me aq dashuri sa trajtova Lulin këto ditë

Lideri i PS, Edi Rama ka mbajtur takimin e dytë elektoral sot në Durrës. Në orët e pasdites ai u takua me gratë e këtij qyteti nuk nuk ndenji pa përmendur edhe marrëveshjen e 18 Majit me Bashën. Duke kërkuar More...

By Gjergji On Monday, May 22nd, 2017
0 Comments

SHIFRAT/ A do të goditet ekonomia nga zgjedhjet?

Vitet zgjedhore janë shoqëruar thuajse gjithmonë me përkeqësimin e financave të shtetit, por këtë herë, të paktën deri tani, buxheti i ka rezistuar presionit të zgjedhjeve, dhe është me tejkalim thuajse More...

By Gjergji On Sunday, May 21st, 2017
0 Comments

Bashkeqeverisje PS-PD? Ja si pergjigjet Edi Rama

Kryeministri Edi Rama ka sqaruar për herë të parë publikisht marrëveshjen e arritur mes tij dhe liderit të opozitës Lulzim Basha që futi në garën e zgjedhjeve parlamentare të djathtën dhe aleatët e More...

By Gjergji On Sunday, May 21st, 2017
0 Comments

Artan Fuga: Marrëveshja duhet të ishte hartuar sipas një morali të ri…

Akademiku Artan Fuga përmes një komenti në profilin e tij në rrjetet sociale analizon arritjen e marrëveshjes mes Kryeministrit Edi Rama dhe kreut të PD-së, Lulzim Basha. Fuga shkruan se marrëveshja duhej More...

By Gjergji On Saturday, May 20th, 2017
0 Comments

KMSH apel për fushatë të qetë dhe maturi: Mos nëpërkëmbni vlerat e Ramazanit

Komuniteti Mysliman Shqiptar përshëndet arritjen e marrëveshjes që i dha fund krizës politike në vend dhe mundësoi përfshirjen e opozitës në zgjedhje. Përmes një deklarate, myftiu i Tiranës, Ylli Gurra, More...