Tag archive for ‘shqiptare’
By Gjergji On Monday, August 21st, 2017
0 Comments

“Der Spiegel”: Numri i krimeve nga shqiptarët është tetëfishuar

Gjermania është një parajsë për kriminelët e huaj, shkruan në një artikull të fundit “Der Spiegel”. Në nëntë vjetet e fundit krimet janë trefishuar ndërsa shumica e shkelësve ligjorë në Nordrhein-Westfalen More...

By Gjergji On Monday, August 21st, 2017
0 Comments

Shqiptari ther për vdekje një serb, arsyeja është befasuese

Një shqiptar ka vrarë me thikë një shtetas serb në Vjenë të Austrisë si dhe ka plagosur një tjetër. Shtetasi serb Perica Gavrilovic është qëlluar me thikë në zemër nga një shqiptar, pas një sherri More...

By Gjergji On Monday, August 21st, 2017
0 Comments

Zbardhet raporti i policisë holandeze: Kriminelët shqiptarë po bëjnë kërdinë në Holandë

ABC News ka siguruar raportin e policisë dhe prokurorisë holandeze që këshillon rikthimin e vizave për qytetarët shqiptarë. Shtimi i bandave kriminale shqiptare mbetet kërcënim për shoqërinë holandeze, More...

By Gjergji On Saturday, August 19th, 2017
0 Comments

Holanda kërkon rikthimin e vizave për shqiptarët

Autoritetet holandeze kërkojnë rivendosjen e regjimit të vizave për shtetasit shqiptarë, duke kushtëzuar kështu lëvizjen e tyre në hapësirën Shengen. Pas problematikave në rritje të kriminalitetit nga More...

By Gjergji On Wednesday, August 16th, 2017
0 Comments

Greqi – Asgjësohet grupi shqiptar që trafikonte drogë në Mykonos

Policia greke ka asgjësuar një grup kriminal që trafikonte drogë në ishullin Mykonos. Në pranga kanë përfunduar katër shtetas shqiptarë dhe një maqedonas. Sipas komunikatës së policisë, grupi u asgjësua More...

By Gjergji On Wednesday, August 16th, 2017
0 Comments

Shqiptarët jetojnë gjatë edhe pse nuk…

Sa më shumë një vend të shpenzojë për shëndetësinë, aq më shumë jetojnë njerëzit, por me sa duket Shtetet e Bashkuara dhe Shqipëria e rrëzojnë këtë mit. Sipas të dhënave nga OECD, Amerika ka More...

By Gjergji On Monday, August 14th, 2017
0 Comments

Aksion i madh në zonën e njohur turistike italiane, kapen shqiptare dhe afrikane…

Një aksion i gjerë policor anti- drogë është zhvilluar në zonën turistike të Riminit në Itali ku si rezultat kanë rënë në pranga 7 persona, 3 prej të cilëve shqiptarë. Policia ka arrestuar gjithashtu More...

By Gjergji On Sunday, August 13th, 2017
0 Comments

Politikani italian i quan shqiptarët “kafshë gjahu”

Në jetën e përditshme ndeshemi shpesh me episode të racizmit. Rëndom përpiqemi t’i largojmë nga vetja, t’i quajmë të parëndësishme, arrijmë deri aty sa, për të qetësuar veten, t’i konsiderojmë More...

By Gjergji On Friday, August 11th, 2017
0 Comments

Kryeprokurori italian: Mafiozët vriten për drogën shqiptare

Kryeprokurori i Antimafies italiane, Franco Roberti, deklaron se mafiozët italianë po vriten me njëritjetrin për shkak të “lumenjve të hashashit” që trafikohen nga Shqipëria. Zyrtari i lartë i Drejtësisë More...

By Gjergji On Wednesday, August 9th, 2017
0 Comments

Ministria e Brendshme jep detaje: Ç’duhet të dinë shqiptarët për të udhëtuar në zonën Shengen

Ministria e Punëve të Brendshme shqiptare ka publikuar disa informacione me rëndësi lidhur me çfarë duhet të keni parasysh kur udhëtoni në zonën Shengen. 1-Duhet të keni pasaportë të vlefshme biometrike Sipas More...