Tag archive for ‘shqiperi’
By Gjergji On Monday, August 21st, 2017
0 Comments

Zjarret, 10 vatra aktive ne 24 oret e fundit

Emergjencat Civile kanë raportuar situatën me flakët dhe vatrat e reja të zjarreve në territorin shqiptar. Këtë të hënë janë aktive 10 vatra zjarri në Shqipëri. Drejtoria e Emergjencave Civile (EC) More...

By Gjergji On Wednesday, August 16th, 2017
0 Comments

“T’i tundim votat kundër Shqipërisë”, PDIU- Ramës: Hiqi shtetësinë shqiptare Vangjel Dules

“Mos të harrojmë që në kemi dy vota në BE dhe ato do ti tundim mirë kundër Shqipërisë” Ka qenë ky njëri ndër mesazhet e thëna dje nga kreu i OMONIA-s në Himarë Fredi Beleri, drejtuar Greqisë More...

By Gjergji On Wednesday, August 16th, 2017
0 Comments

Fatos Klosi: shërbimet iraniane po ndërhyjnë në Shqipëri për të goditur muxhahedinët, ja pse erdhën senatorët në Tiranë…

Ish-kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror, Fatos Klosi, jep mendimin e tij mbi të vërtetën e vizitës së befasishme të katër senatorëve amerikanë në Tiranë. Ai jep alarmin se shërbimet iraniane po ndërhyjnë More...

By Gjergji On Tuesday, August 15th, 2017
0 Comments

Liria fetare në Shqipëri, çfarë thotë raporti i Departamentit Amerikan të Shtetit

Departamenti amerikan i Shtetit nxori të martën raportin e tij vjetor mbi gjendjen e lirisë së besimit në botë. Raporti përfshin të dhëna për gjendjen e lirisë së besimit në 200 shtetet e territore More...

By Gjergji On Tuesday, August 15th, 2017
0 Comments

Investimet e huaja në Shqipëri, sa 30% e totalit

Sipas Organizatës së Kombeve të Bashkuara, investimet e huaja direkte janë bërë përcaktuese për ecurinë e ekonomisë shqiptare. Në vitin 2016, investimet e huaja në Shqipëri ishin 1 miliard e 124 milionë More...

By Gjergji On Tuesday, August 15th, 2017
0 Comments

Zjarret, ja situata në Shqipëri në 24 orët e fundit…

Në 24 orët e fundit emergjencat civile kanë evidentuar 5 vatra zjarri në qarqet Tiranë, Korçë, Vlorë e Gjirokastër, çka do të thotë se ka një ulje të intensitetit të zjarreve në vend. Në operacione More...

By Gjergji On Tuesday, August 15th, 2017
0 Comments

Washington Post promovon Shqipërinë: Projekti që synon të tërheqë turistët në fshatrat e thella…

Mediat ndërkombëtare vijojnë të promovojnë turizmin shqiptar, duke e cilësuar si një nga destinacionet që duhet vizituar. Pas publikimeve në mediat italiane, franceze dhe angleze, së fundmi është Washington More...

By Gjergji On Sunday, August 13th, 2017
0 Comments

Sondazhi i BE: 55% e shqiptarëve mendojnë se situata ekonomike është e mirë

Sipas Komisionit Europian, pjesa më e madhe e shqiptarëve mendojnë se situata ekonomike e vendit është e mirë. Përfundimi ka dalë nga një vrojtim, i kryer nga eurobarometër, për llogari të Komisionit More...

By Gjergji On Friday, August 11th, 2017
0 Comments

Turistët e huaj që ‘pushtojnë’ Shqipërinë…KY shtet nuk zhgënjen

Sipas të dhënave përmbledhëse nga Ministria e Ekonomisë dhe Turizmit, gjatë vitit të kaluar, numri i turistëve polakë që vizituan vendin tonë shënoi rritje të madhe me 31%. Vendi u vizitua nga 66.017 More...

By Gjergji On Friday, August 11th, 2017
0 Comments

19 vatra zjarri në 24 orët e fundit, ç’po ndodh në Shqipëri?

Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë shënuar 19 vatra zjarri në qarqet Tiranë, Dibër, Elbasan, Vlorë, Gjirokastër. Në operacione për shuarjen e zjarreve janë angazhuar 124 punonjës More...