Tag archive for ‘reagim’
By Gjergji On Thursday, August 17th, 2017
0 Comments

PD akuza qeverisë: po fle gjumë, janë mbytur 23 njerëz në det

Departamenti i Mjedisit, Pyjeve dhe Turizmit në PD reagoi pas rastit të fundit të mbytjes së fëmije 10 vjeç në Vlorë. Përmes një deklarate, partia më e madhe e opozitës akuzon qeverinë se po fle gjumë, More...

By Gjergji On Monday, August 14th, 2017
0 Comments

E kallëzuan penalisht 7 drejtorë, reagon Ministrja teknike e Arsimit

Këtë të hënë shtatë drejtorë të Ministrisë së Arsimit kanë dorëzuar në Prokurori një kallëzim penal për Ministren teknike të PD-së Mirela Karabina, të cilën e akuzojnë si përgjegjëse për More...

By Gjergji On Monday, August 14th, 2017
0 Comments

Këshilltari i Bashës ironizoi aleatët e PD me zonjën Tefta, por ja përgjigjia dhe këshilla që merr…

Këshilltari i kreut demokrat Lulzim Basha përmes një postimi në rrjetet sociale ironizoi aleatët e PD-së me zonjën Tefta, e cila njihet për sugjerimet që jep në fushën e kulinarisë. Reagimi i tij erdhi More...

By Gjergji On Monday, August 14th, 2017
0 Comments

PD kërkoi për heqjen e imunitetit për deputetin Aqif Rakipi, PDIU: politikë e mjerë, po bën rolin e hienës

PDIU ka reaguar ndaj akuzave që Partia Demokratike po bën ndaj deputetit Aqif Rakipi, i cili dy ditë më parë aksidentoi për vdekje një këmbësor. PD përmes një deklarate i kërkoi kryeprokurorit dhe kryetarit More...

By Gjergji On Sunday, August 13th, 2017
0 Comments

“Çfarë po fsheh deputeti, miku i Ramës që shtypi qytetarin?” PD ngre dyshime sërish për aksidentin e tmerrshëm

Partia Demokratike ka reaguar ashpër pas publikimit të dëshmive të dy kushërinjve të Sait Sorrës, i cili u përplas për vdekje nga deputeti Aqif Rakipi, mëngjesin e së shtunës në aksin Vorë-Tiranë. PD More...

By Gjergji On Saturday, August 12th, 2017
0 Comments

Aksidenti, PDIU i përgjigjet PD/Bëni opozitë me ngjarje tragjike

PDIU ka reaguar përmes një deklarate në lidhje me ngjarjen e ndodhur mëngjesin e sotëm, ku deputeti i saj, Aqif Rakipi, u dorëzua në polici, ndërsa pranoi se kishte aksidentuar me mjetin e tij një kalimtar More...

By Gjergji On Saturday, August 12th, 2017
0 Comments

Aksidenti, PD: Deputeti mik i Ramës, mund të manipulohen provat

Partia Demokratike reagoi përmes një deklarate në lidhje me aksidentin e ndodhur mëngjesin e sotëm, ku një automjet i drejtuar nga deputeti i PDIU-së, Aqif Rakipi, përplasi për vdekje një kalimtar. Partia More...

By Gjergji On Thursday, August 10th, 2017
0 Comments

Edi Rama reagon për herë të parë për zjarret/ Në 4 vitet e ardhshme do rrisim investimet

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për herë të parë në lidhje me situatën e zjarreve në vend, ndërsa ka premtuar se në  4 vitet e ardhshme investimet për ndërhyrjet në këto raste do të rriten. Rama, More...

By Gjergji On Tuesday, August 8th, 2017
0 Comments

Ku është “zhdukur” Lulzim Basha? Përgjigjen e jep Astrit Patozi

Lulzim Basha nuk flet prej javësh pasi nuk ka nevojë të flasë, ai ka arritur qëllimin e tij, ka marrë sërish “timonin” e Partisë Demokratike… edhe pse gjysma e pasagjerëve të autobusit blu nuk janë More...

By Gjergji On Sunday, May 28th, 2017
0 Comments

Incidenti në mitingun e hapjes së fushatës së PD/Pacientët kishin shenja helmimi, mes tyre edhe Basha

Ministria e Shëndetësisë ka reaguar pas ngjarjes së ndodhur mbrëmë në Tiranë pas mitingut të PD për nisjen e fushatës elektorale. Sipas të dhënave zyrtare, në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë More...