Tag archive for ‘rama’
By Gjergji On Thursday, May 25th, 2017
0 Comments

Rama sot për herë të parë në një tryezë me Donald Trump

Kryeminsitri Edi Rama ndodhet në Bruksel në takimin me homologët e vendeve të Ballkanit perëndimor. Ai u takua mbrëmjen e djeshme me Përfaqësuesen e Lartë për Politikë të Jashtme në BE Federika Mogherini, More...

By Gjergji On Wednesday, May 24th, 2017
0 Comments

Zgjedhjet 2017/Basha, Ramës: Pasi nuk mbajte asnjë premtim, po u kthehesh nga e para

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar ndaj deklaratave të Kryeministrit Edi Rama gjatë takimit të sotëm elektoral me banorë të Kasharit. Sipas Bashës, Rama u është kthyer nga e para premtimeve More...

By Gjergji On Wednesday, May 24th, 2017
0 Comments

Zgjedhjet e 25 qershorit/Rama: Nëse PD nuk zhbllokon vettingun brenda majit, marrëveshja prishet

Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar Partinë Demokratike se nëse brenda majit nuk zhbllokon vettingun, marrëveshja e arritur në 18 maj do të prishet. Paralajmërimi i Ramës u bë nga një takim elektoral More...

By Gjergji On Sunday, May 21st, 2017
0 Comments

Basha-Rama tjetër takim në Pallatin e Kongreseve/Diskutohet për ministrat…

Kryeministri Edi Rama dhe Kreu i PD-së, Lulzim Basha, kanë nisur një takim para pak minutash në Pallatin e Kongreseve në Tiranë. Mesohet se ky takim ka në qendër diskutimet mbi emrat që PD do të propozojë More...

By Gjergji On Friday, May 19th, 2017
0 Comments

Pakti Rama-Basha – Brukseli: Të implementohet marrëveshja për zgjedhjet dhe vettingun

Përfaqësuesja e lartë e Politikës së Jashtme të BE-së, Federica Mogherini dhe Komisioneri për Zgjerimin dhe Fqinjësinë, Johannes Hahn kanë përshëndetur marrëveshjen e arritur mes kreut të mazhorancës More...

By Gjergji On Friday, May 19th, 2017
0 Comments

Marrëveshja Rama-Basha, caktohen emrat e ministrave dhe drejtorëve teknikë nga opozita

Caktohen emrat që do të zëvendësojnë postet ministrore dhe drejtorëve që kryeministri Edi Rama lëshoi në bazë të marrëveshjes me kreun e PD-së Lulzim Bashën. Burime për Shqiptarja.com bëjnë të More...