Tag archive for ‘qytetare’
By Gjergji On Sunday, August 27th, 2017
0 Comments

Asamblea e PS paraqitet raporti mbi shqetësimet e qytetarëve: ja kërkesat kryesore (foto)

Milva Ikonomi, ministre e Ekonomisë, prezantoi në mbledhjen e Asamblesë Kombëtare të PS-së raportin mbi dëgjesat publike, ku evidentohen problemet e ngritura nga qytetarët. Ikonomi u shpreh se janë përpiluar More...

By Gjergji On Saturday, August 26th, 2017
0 Comments

Rama poston pamje nga Manastiri i Ardenicës, por ja çfarë i kërkojnë qytetarët…(foto)

Kryeministri Edi Rama ka postuar në rrjetin sociale pamje nga Manastiri i Ardenicës, duke i uruar mirmëngjes ndjekësve të tij. Por duket se foto nuk është mirëpritur nga disa prej komentuesve që vënë More...

By Gjergji On Friday, August 25th, 2017
0 Comments

Keni borxhe ndaj OSHEE-së? Vjen lajmi i shumëpritur për shqiptarët

OSHEE ka vendosur që të shtyjë sërish afatin për abonentët debitorë që duan të përfitojnë nga skema lehtësuese për të shlyer faturat e prapambetura. Afati skadoi në fund të muajit qershor për faturat More...

By Gjergji On Wednesday, August 16th, 2017
0 Comments

Tiranë/ Nëse nuk paguani tarifën e pallatit brenda këtij afati… përfundoni në gjykatë

Nëse banorët nuk shlyejnë brenda tre muajsh tarifat për mirëmbajtjen e pallateve, administratori i ndërtesës i drejtohet gjykatës dhe më pas përmbarimit për vjeljen e detyrimit. Është ky një prej ndryshimeve More...

By Gjergji On Saturday, August 12th, 2017
0 Comments

Dy ankesat kryesore ndaj Ramës, ja çfarë kërkojnë qytetarët e Beratit

Kryeministri Edi Rama ka publikuar raportin e dëgjesave dhe ankesave të qytetarëve të qarkut të Beratit, ku spikasin dy kërkesa. Beratasit kërkojnë nga qeveria rrugë dhe ujë të pijshëm. Këto janë dy More...

By Gjergji On Friday, August 11th, 2017
0 Comments

Basha i kthehet ceshtjes se droges, kerkon ndihmen e qytetareve dhe shoqerise civile

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka ngritur sot alarmin për drogën në vend, duke i ‘shtrirë’ dorën për ndihmë qytetarëve, mediave e shoqërisë civile. Në një status në “Facebook”, Basha thotë se More...

By Gjergji On Tuesday, August 8th, 2017
0 Comments

Media italiane promovon turizmin shqiptar, por ja sesi reagojnë qytetarët…

Kryeministri Edi Rama shpërndau përmes rrjetit social një shkrim të revistës italiane “Vanity Fair”, që u sugjeron turistëve të zgjedhin Shqipërinë për të pushuar. Ashtu sikundër ndodh, pas çdo More...

By Gjergji On Monday, August 7th, 2017
0 Comments

Zjarri rrezikon edhe Kishën e Laçit, denoncojne qytetarët

Prej disa javësh në të gjitha vendin zjarret po djegin me qindar hektarë pyje e kullota, ndërsa së fundmi raportohet se flakët kanë përfshirë edhe zonën pranë Kishës së Laçit, një vend i shenjtë More...

By Gjergji On Tuesday, August 1st, 2017
0 Comments

Bashkebisedimi me qytetaret/Ja si e mashtrojne Edi Ramen sy me sy…

Dëgjesat publike janë kthyer në mundësinë më të mirë të qytetarëve për të shprehur ankesat e tyre ndaj drejtuesve vendorë. Çështja qëndron pikërisht në vërtetësinë e fakteve të ofruara prej More...

By Gjergji On Sunday, July 30th, 2017
0 Comments

‘Plas’ në Fier, Rama sherr LIVE me qytetarin (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama ishte ditën e sotme në Fier, ka zhvilluar dëgjesë me banorët e këtij qytetit. Një nga qytetarët, i është ankuar Ramës se edhe pse ka bërë pagesën për legalizimin e shtëpisë, More...