Tag archive for ‘prokurori’
By Gjergji On Tuesday, August 29th, 2017
0 Comments

Gazeta gjermane: ja prokurorit shqiptar që i rrezikohet jeta pasi hetoi mafien e ndërtimit…

Gazeta gjermane “Tageszeitung” shkruan se një prokurori shqiptar i rrezikohet jeta pas hetimeve që ka kryer mbi rrjetin e mafias së ndërtimit në Vlorë. Nën titullin “Viktimë e korrupsionit”, media More...

By Gjergji On Friday, August 18th, 2017
0 Comments

Punësimet në kohë fushate, raporti depozitohet në prokurori: 3600 lëvizje në kundërshtim me Kodin Zgjedhor

Zv.kryeministrja Ledina Mandija, në cilësinë e kryesueses të Task Force, ka depozituar në prokurori kallzimin penal në lidhje me punësimet e kryera gjatë fushatës elektorale, të cilat vlerësohen në shkelje More...

By Gjergji On Wednesday, August 16th, 2017
0 Comments

Këshilli i Lartë i Prokurorisë, kualifikohen 7 avokatë. Kuvendi: ja pse 10 kandidatë nuk kalojnë  fazën…    

  Në garën për anëtarë të Këshillit të Lartë të Prokurorisë kanë marrë pjesë 17 avokatë, prej të cilëve 7 plotësojnë kriteret. Avokatët fitues janë Floreta Gjini, Gëzim Allaraj, Kozma More...

By Gjergji On Friday, August 11th, 2017
0 Comments

Fshehja e pasurise, 72 zyrtare nen hetim dhe 230 dosje ne prokurori

Gjatë viti 2016, 72 zyrtarë të niveleve të ndryshme, subjekte të ligjit për deklarimin e pasurive, kanë fshehur pasuritë, kanë bërë deklarime të rreme të pasurive, kanë pasuruar para si dhe janë konstatuar More...

By Gjergji On Tuesday, July 25th, 2017
0 Comments

Ndëshkime minimale për shkeljet e prokurorëve në Shqipëri (INVESTIGIMI)

Në shkurt 2017, kryeprokurori Adriatik Llalla bëri një lëvizje të fortë publike dhe urdhëroi nisjen e hetimeve ndaj dy zyrtarëve të lartë të Prokurorisë. Shkak u bë lehtësimi i beftë i akuzave për More...

By Gjergji On Thursday, May 25th, 2017
0 Comments

Alfred Peza: Ja çfarë dëshmova në prokurori

Gjatë ditës së sotme deputeti Alfred Peza ishte në prokurori ku sipas tij u njoh me përfundimin e hetimeve për pasurinë e tij. Peza bën me dije se në të njëjtën kohë aty po zhvillohej një takim mes More...

By Gjergji On Thursday, May 25th, 2017
0 Comments

Prokuroria mbyll hetimet për Alfred Pezën, dërgon dosjen në gjykatë

Prokuroria e Përgjithshme ka ngritur zyrtarisht akuzën ndaj deputetit të PS-së, Alfred Pezës. Peza është vënë nën akuzë nga prokuroria pas hetimeve të nisura në lidhje me blerjen në emër të gruas More...