Tag archive for ‘policia’
By Gjergji On Thursday, May 25th, 2017
0 Comments

Të dhëna nga sulmi në Mançester rrjedhin në mediat amerikane

Të dhëna nga sulmi vetëvrasës në Mançester kanë rrjedhur në mediat amerikane. Zyrtarët britanikë kanë shprehur zemërimin e tyre pasi fotografi që tregojnë pasojat e sulmit, janë shfaqur në gazetën More...

By Gjergji On Wednesday, May 24th, 2017
0 Comments

Britania rrit në maksimum masat e sigurisë

Britani do të rritë në nivelin më të lartë, masat e sigurisë për mbrojtjen nga kërcënimi i terrorizmit. Ky lajm u bë i ditur nga kryeministrja Theresa May, e cila tha se plani parashikon dislokimin More...

By Gjergji On Sunday, February 12th, 2017
0 Comments

Komunikimi javor/Rama: Grabitja e parave me ndihmë nga brenda bankës, policia s’ka gisht

Kryeministri Edi Rama në “Komunikimin Javor” të kësaj të diele u ndal në grabitjen e parave të bankës në rrugën e Rinasit. Ai tha se grabitja është bërë me ndihmë nga brenda bankës dhe se policia More...