Tag archive for ‘policia’
By Gjergji On Wednesday, August 16th, 2017
0 Comments

Policia e urdhëron të ndalojë makinën, por shqiptari shton gazin…

Një shtetas shqiptar ka rënë në prangat e policisë greke në aksin rrugor të Trikalla- Larisës. 27 vjeçari është urdhëruar nga një patrullë policie që të ndalojë makinën për kontroll, por shqiptari More...

By Gjergji On Monday, August 14th, 2017
0 Comments

Aksion i madh në zonën e njohur turistike italiane, kapen shqiptare dhe afrikane…

Një aksion i gjerë policor anti- drogë është zhvilluar në zonën turistike të Riminit në Itali ku si rezultat kanë rënë në pranga 7 persona, 3 prej të cilëve shqiptarë. Policia ka arrestuar gjithashtu More...

By Gjergji On Monday, August 14th, 2017
0 Comments

Greqi, zbulohet plantacioni me hashash: në kërkim dy shqiptarë, vlera e narkotikëve 1.1 milionë euro

Policia greke zbuloi një plantacion të madh me bimë narkotike në një zonë pyjore të Aigialeia në Patra. Sikundër raportohet, autoritetet zbuluan 750 bimë kanabis të mbjella në një parcelë 200 metra More...

By Gjergji On Sunday, August 13th, 2017
0 Comments

Rinas, policia bën bilancin: 39 personave iu refuzua dalja nga Shqipëria, 5 të tjerë u arrestuan për fallsifikim…

Si rezultat i forcimit të masave në kontrollin e respektimit të rregullave për lëvizjen e lirë të qytetarëve shqiptarë në zonën Shengen, policia kufitare në Rinas ka ndaluar 5 shtetas me dokumente të More...

By Gjergji On Sunday, August 13th, 2017
0 Comments

Policia këshillon drejtuesit e mjeteve/Respektoni rregullat, ja si të shmangni aksidentet

Reshjet gjatë natës dhe moti i keq në disa zona të vendit duket se kanë ndikuar negativisht në qarkullimin rrugor, madje duke u bërë burim edhe për aksidentet. Policia e Shtetit bëri të ditur se janë More...

By Gjergji On Saturday, August 12th, 2017
0 Comments

Masivi shkëmbor bllokon aksin Orikum-Vlorë (Foto)

Qarkullimi i mjeteve në aksin Vlorë-Orikum është i bllokuar për shkak se një mase shkëmbi pikërisht në zonën e njohur “Kalaja është shkëputur duke rënë në rrugë. Nga frika se mund të ketë të More...

By Gjergji On Saturday, August 12th, 2017
0 Comments

Arrestohet ukrainasi, ja cfare beri ne Sarande…

Policia ndaloi në aeroportin “Nënë Tereza” në Tiranë një shtetas nga Ukraina, i dyshuar për vjedhjen e disa mijëra eurove në Sarandë. Burime zyrtare bëjnë të ditur se shtetasi me inicialet O.K, More...

By Gjergji On Thursday, August 10th, 2017
0 Comments

Dyshohet për pastrim parash, një shtetasi i sekuestrohen 531 mijë USD

Gjykata e Vlorës vendosi sekuestrimin e një shume prej 531 mijë USD me dyshimin e pastrimit të parave. Vendimi është marrë pas hetimeve në kuadër të luftës kundër krimit të organizuar si dhe sekuestrimit More...

By Gjergji On Sunday, August 6th, 2017
0 Comments

120 autobusë të policisë greke kthyen në atdhe shqiptarët, ja shifra rekord…

Greqia vazhdon kthimet e njëpasnjëshme të emigrantëve shqiptarë të cilët ka hyrë në këtë vend në mënyrë të paligjshme. Që nga fillimi i vitit deri në fund të korrikut të 2017 policia greke i ka More...

By Gjergji On Thursday, August 3rd, 2017
0 Comments

Parandalohet vrasja në Tushemisht, një tjetër i ri rrezikonte jetën pas sherrit banal

Policia e Pogradecit njofton se ka parandaluar sot përshkallëzimin e mëtejshëm të një konflikti me armë zjarri, nga i cili rrezikonte jetën një i ri, pas një sherri banal. Njoftimi i policisë Më datë More...