Tag archive for ‘Petrit Vasili’
By Gjergji On Monday, June 5th, 2017
0 Comments

Shkarkimet në administratë, LSI ankohet te Nishani dhe ambasadorët

Lëvizja Socialiste për Integrim i është drejtuar me një letër kreut të shtetit, Bujar Nishani,  dhe ambasadorëve në vend për shkarkimet e fundit në administratë. Sipas këaj force politike, është More...

By Gjergji On Saturday, May 27th, 2017
0 Comments

Vasili: Ja ku ndryshon plani i LSI për punësimin nga partitë e tjera

Kreu i LSI-së, Petrit Vasili, ishte në një komunikim të drejtëpërdrejtë me ndjekësit e tij në fb, gjatë pasdites ku iu përgjigj interesit të qytetarëve mbi çështje të ndryshme, kryesisht programin More...

By Gjergji On Tuesday, May 23rd, 2017
0 Comments

Nëse LSI del e para, a do ta lërë Meta Presidencën për t’u bërë kryeministër? Ja si përgjigjet Vasili

Duke ju përgjigjur pyetjes së gazetarit Blendi Fevziu se “nëse LSI del forcë e parë a do të lëre Meta Presidencën për t’u bërë kryeministri i vendit”, kreu i LSI-së Petrit Vasili është shprehur More...

By Gjergji On Tuesday, May 23rd, 2017
0 Comments

Rama nuk iu përmbajt marrëveshjes, LSI-në nuk e pyeti për ndryshimet në qeveri

Kryetari i LSI-së, Petrit Vasili është shprehur se nuk e ka pyetur kryeministrin Rama për vendimet e marra pas marrëveshjes politike me Bashën, me arsyen se mjaftoi zgjidhja e krizës mes palëve. Vasili: More...

By Gjergji On Thursday, May 18th, 2017
0 Comments

Vasili ironizon marreveshjen Rama-Basha:Shtyrja e zgjedhjeve me 7 dite, uroj qe te plotesohen standardet

Kryetari i LSI, Petrit Vasili ka reaguar lidhur me arritjen e marrëveshjes Rama-Basha Ai thotë se është i kënaqur që më në fund u arrit marrëveshja për të cilën luftoi deri në fund. Gjithashtu Vasili More...