Tag archive for ‘pdiu’
By Gjergji On Saturday, June 10th, 2017
0 Comments

Zgjedhjet 2017/Basha ga Peshkopia: Asnjë votë për shushunjat. Pse u bë bishë Meta?

“Asnjë votë për shushunjat. Koha e shushunjave në pushtet merr fund në 25 qershor”. Keshtu u shpreh kryetari i Partise Demokratike, Lulzim Basha, nga qyteti i Peshkopise. Basha ka vijuar sulmin More...

By Gjergji On Saturday, May 27th, 2017
0 Comments

Pas publikimit të listës së PD/Ja kandidati i PDIU që tërhiqet nga gara

Ish-deputeti demokrat, Fatos Hoxha, i cili shpesh herë ka kritikuar lëvizjen politike të opozitës me bojkotin parlamentar dhe futjen në çadër për 3 tre muaj, ishte një prej kandidatëve që do të synonte More...

By Gjergji On Tuesday, May 23rd, 2017
0 Comments

Koalicion PD-PS/ Deputeti demokrat përforcon idenë: LSI dhe PDIU në opozitë

Deputeti i PD-së, Edmond Spaho ka bërë një deklaratë të fortë nga Elbasani lidhur me aleancat paszgjedhore. Spaho e ka përforcuar idenë e një aleance paszgjedhore PD-PS, duke deklaruar se pas zgjedhjeve More...

By Gjergji On Friday, May 19th, 2017
0 Comments

PDIU: Përjashtimi i koalicioneve nuk e bën të barabartë votën

Në mbledhjen e kryesisë, Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet ka përshëndetur  marrëveshjen mes Partisë Demokratike dhe Partisë Socialiste. Sipas PDIU kjo i jep mundësi shqiptarëve të votojnë më 25 More...