Tag archive for ‘pd’
By Gjergji On Wednesday, May 24th, 2017
0 Comments

Zgjedhjet e 25 qershorit/Rama: Nëse PD nuk zhbllokon vettingun brenda majit, marrëveshja prishet

Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar Partinë Demokratike se nëse brenda majit nuk zhbllokon vettingun, marrëveshja e arritur në 18 maj do të prishet. Paralajmërimi i Ramës u bë nga një takim elektoral More...

By Gjergji On Wednesday, May 24th, 2017
0 Comments

Deputetët e PD-së, emrat që ikin dhe të rinjtë në vendet e sigurta

Partisë Demokratike i kanë ngelur vetëm dy ditë për të finalizuar listat e kandidatëve për deputetë, pasi më 26 maj mbaron afati i dorëzimit të listave pranë KQZ dhe ethet në kampin e djathtë si More...

By Gjergji On Tuesday, May 23rd, 2017
0 Comments

Koalicion PD-PS/ Deputeti demokrat përforcon idenë: LSI dhe PDIU në opozitë

Deputeti i PD-së, Edmond Spaho ka bërë një deklaratë të fortë nga Elbasani lidhur me aleancat paszgjedhore. Spaho e ka përforcuar idenë e një aleance paszgjedhore PD-PS, duke deklaruar se pas zgjedhjeve More...

By Gjergji On Tuesday, May 23rd, 2017
0 Comments

Ja kur do të mbledhë Basha të deleguarit për të shqyrtuar propozimet për deputet të PD-së

Dita e sotme ka qenë afati i fundit që 12 të deleguarit nëpër rrethe të dorëzojnë emrat e kandidatëve për deputetë të Partisë Demokratike, mirëpo ende nuk ka emra konkretë. Mësohet se 12 të deleguarit More...

By Gjergji On Monday, May 22nd, 2017
0 Comments

Komisionet e Vetting, ja emrat e propozuar nga PD… 

Partia Demokratike ka përcaktuar emrat e saj për plotësimin e vendeve bosh në Komisionet e Vettingut. Në mbledhjen e Grupit Parlamentar të PD-së, një nga pikat e diskutuara ishte edhe propozimi i emrave More...

By Gjergji On Sunday, May 21st, 2017
0 Comments

Ja zyrtarët e PD që do filtrojnë kandidatët për deputetë në 12 qarqe

Partia Demokratike ka nisur proçesin e konsultimit për kandidatët për deputetë për zgjedhjet e përgjithshme parlamentare të 25 qershorit. Mësohet se rreth 1700 individë janë propozuar nga më shumë se More...

By Gjergji On Friday, May 19th, 2017
0 Comments

Marrëveshja Rama-Basha, caktohen emrat e ministrave dhe drejtorëve teknikë nga opozita

Caktohen emrat që do të zëvendësojnë postet ministrore dhe drejtorëve që kryeministri Edi Rama lëshoi në bazë të marrëveshjes me kreun e PD-së Lulzim Bashën. Burime për Shqiptarja.com bëjnë të More...

By Gjergji On Friday, February 17th, 2017
0 Comments

Vajza e Azem Hajdarit: S’do i thoja jo propozimit për deputete e PD në Tropojë

Vajza e Azem Hajdarit deklaron se nuk do ti thoshte jo një propozimi për të qenë deputete e PD në Tropojë. Në daljen e parë televizive e ftuar ekskluzive në emisionin “Debati në Channel One” të gazetarit More...