Tag archive for ‘pd’
By Gjergji On Friday, August 18th, 2017
0 Comments

Topalli shigjeton Bashën: Ti hesht! Zgjedhjet në PD i vodhe me shpejtësi “supersonike”

Jozefina Topalli nuk i ka kursyer kritikat e ashpra ndaj Lulzim Bashës, teksa kjo e premte ka qenë një ditë reagimesh përkundër raportit të ministrave teknikë për zgjedhjet e 25 qershorit. Por ish kryetarja More...

By Gjergji On Friday, August 18th, 2017
0 Comments

Patozi ironizon Bashën: Për ty çdo opozitë duhet të ketë 6 ministra në qeveri që të mos vidhet

Ish- deputeti i PD-së, Astrit Patozi ka bërë ironi me kreun e kësaj force politike Lulzim Basha në lidhje me raportin e ministrave teknikë. Patozi shkruan se shkaktar i vetëm që opozita ka shkuar në këtë More...

By Gjergji On Thursday, August 17th, 2017
0 Comments

Pas dorëheqjeve të ministrave teknikë, reagon Tritan Shehu/ Iu dha fund fantazive te veres…

Pas dorëheqjeve të ministrave teknikë nga qeveria Rama, ka ardhur edhe reagimi i parë nga selia e PD-së. Tritan Shehu, deputeti i qarkut të Gjirokastrës, përmes një komenti në rrjetet sociale, shprehet More...

By Gjergji On Thursday, August 17th, 2017
0 Comments

PD akuza qeverisë: po fle gjumë, janë mbytur 23 njerëz në det

Departamenti i Mjedisit, Pyjeve dhe Turizmit në PD reagoi pas rastit të fundit të mbytjes së fëmije 10 vjeç në Vlorë. Përmes një deklarate, partia më e madhe e opozitës akuzon qeverinë se po fle gjumë, More...

By Gjergji On Wednesday, August 16th, 2017
0 Comments

Dorëhiqen ministrat teknikë të PD, ja proçedura që do të ndiqet

Ministrat teknikë në qeverinë Rama kanë paraqitur zyrtarisht dorëheqjet, 3 muaj pasi morën detyrat bazuar nëmarrëveshjen mes Kryeministrit dhe kreut të opozitës, që mundësia daljen e PD-së nga çadra More...

By Gjergji On Tuesday, August 15th, 2017
0 Comments

Propozimi i PD-së për të bërë të detyrueshëm votimin, Mesila Doda: Absurd, partia që solli pluralizmin, tenton të marrë lirinë

Një propozim i hedhur në rrjetet sociale nga nënkryetari i PD-së, Edmond Spaho, për të bërë të detyrueshëm votimin në Shqipëri, është kundërshtuar nga Sekretarja e Përgjithshme e PDIU-së, Mesila More...

By Gjergji On Monday, August 14th, 2017
0 Comments

Patozi-Bashes: Kopilin në derë e lë, por s’mund ta delegosh bërjen e tij

Ish-deputeti i PD-së, Astrit Patozi ka reaguar për debatin mes aleatëve dhe PD-së për çështjen e ministrave. Disa aleatë kërkuan që të shkarkohen ministrat teknikë, por morën përgjigje të ashpër More...

By Gjergji On Monday, August 14th, 2017
0 Comments

Këshilltari i Bashës ironizoi aleatët e PD me zonjën Tefta, por ja përgjigjia dhe këshilla që merr…

Këshilltari i kreut demokrat Lulzim Basha përmes një postimi në rrjetet sociale ironizoi aleatët e PD-së me zonjën Tefta, e cila njihet për sugjerimet që jep në fushën e kulinarisë. Reagimi i tij erdhi More...

By Gjergji On Monday, August 14th, 2017
0 Comments

PD kërkoi për heqjen e imunitetit për deputetin Aqif Rakipi, PDIU: politikë e mjerë, po bën rolin e hienës

PDIU ka reaguar ndaj akuzave që Partia Demokratike po bën ndaj deputetit Aqif Rakipi, i cili dy ditë më parë aksidentoi për vdekje një këmbësor. PD përmes një deklarate i kërkoi kryeprokurorit dhe kryetarit More...

By Gjergji On Monday, August 14th, 2017
0 Comments

Aksidenti me pasoje vdekje, PD kerkon heqjen e imunitetit per Aqif Rakipin

Partia Demokratike i kërkoi sot Parlamentit që të nisë procedurat për heqjen e imunitetit të deputetit Aqif Rakipi pasi shkaktoi një aksident dy ditë më parë, kur përplasi për vdekje një person në More...