Tag archive for ‘marreveshje’
By Gjergji On Wednesday, May 24th, 2017
0 Comments

Zgjedhjet e 25 qershorit/Rama: Nëse PD nuk zhbllokon vettingun brenda majit, marrëveshja prishet

Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar Partinë Demokratike se nëse brenda majit nuk zhbllokon vettingun, marrëveshja e arritur në 18 maj do të prishet. Paralajmërimi i Ramës u bë nga një takim elektoral More...

By Gjergji On Sunday, May 21st, 2017
0 Comments

Bashkeqeverisje PS-PD? Ja si pergjigjet Edi Rama

Kryeministri Edi Rama ka sqaruar për herë të parë publikisht marrëveshjen e arritur mes tij dhe liderit të opozitës Lulzim Basha që futi në garën e zgjedhjeve parlamentare të djathtën dhe aleatët e More...

By Gjergji On Friday, May 19th, 2017
0 Comments

PDIU: Përjashtimi i koalicioneve nuk e bën të barabartë votën

Në mbledhjen e kryesisë, Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet ka përshëndetur  marrëveshjen mes Partisë Demokratike dhe Partisë Socialiste. Sipas PDIU kjo i jep mundësi shqiptarëve të votojnë më 25 More...

By Gjergji On Thursday, May 18th, 2017
0 Comments

Topalli: Marrëveshje Basha-Rama, interesante…

Jozefina Topalli ka qenë një nga të parat deputete demokrate që ka qenë kundër bojkotit të zgjedhjeve. Këtë qëndrim ajo e ka mbajtur edhe në mbledhjet e PD-së dhe mesa duket sot do të jetë e kënqaur More...

By Gjergji On Thursday, May 18th, 2017
0 Comments

Zbardhen prapaskenat/ Agron Duka i dërgoi SMS Edi Ramës, ja çfarë i tha

Partia Agrare Ambientaliste dhe Partia Republikane organizuan dje tryezën mes partive politike për të negociuar krizën politike. Kreu i PAA Agron Duka është marrë personalisht me Kryeministrin Edi Rama. Ka More...

By Gjergji On Thursday, May 18th, 2017
0 Comments

Reagim – Manjani: Tetë efektet anësore të marrëveshjes Rama-Basha

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka sqaruar 8 efekte anësore të kësaj marrëveshjeje. Në një postim në FB, Manjani shkruan se “askush nuk duhet të pezmatohet nga kjo marrëveshje! Të paktën More...

By Gjergji On Wednesday, January 25th, 2017
0 Comments

Shqipëria firmos me Austrinë marrëveshjen për njohjen e pensioneve

Pavarësisht tentativave disa vjeçare me fqinjin tonë Greqinë  e Italinë Shqipëria ende nuk ka një marrëveshje për njohjen e pensioneve të emrigrantëve. Gjatë firmosjes së marrëvshjes me Austrinë More...