Tag archive for ‘marreveshja rama-basha’
By Gjergji On Thursday, August 3rd, 2017
0 Comments

Koalicioni LSI-PD/Ja pergjigjia qe jep Monika Kryemadhi…

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi e ftuar në studion e lajmeve të Abcnews mbrëmjen e sotme, e pyetur për koalicion me PD-në në opozitë, tha se partia që ajo drejton është e hapur për koalicion opozitar. “Unë More...

By Gjergji On Thursday, July 27th, 2017
0 Comments

Dritan Demiraj: Skema me ministrat teknike nuk funksionoi

Dy ishin shqetësimet e opozitës para se të futej në zgjedhje e 25 qershori; përfshirja e administratës publike në fushatën elektorale dhe përdorimi i parave të drogës në to. Këto ishin dy arsyet që More...

By Gjergji On Tuesday, May 23rd, 2017
0 Comments

Berisha: Marrëveshja Rama- Basha ishte edhe arritje personale e kryeministrit

Ish kryeministri Sali Berisha është shprehur se arritja e marrëveshjes mes Ramës dhe Bashës, ishte ndër të tjera dhe një arritje personale e kreut të qeverisë. I ftuar në emisionin Studio e Hapur, Berisha More...

By Gjergji On Sunday, May 21st, 2017
0 Comments

Artan Fuga: Marrëveshja duhet të ishte hartuar sipas një morali të ri…

Akademiku Artan Fuga përmes një komenti në profilin e tij në rrjetet sociale analizon arritjen e marrëveshjes mes Kryeministrit Edi Rama dhe kreut të PD-së, Lulzim Basha. Fuga shkruan se marrëveshja duhej More...

By Gjergji On Friday, May 19th, 2017
0 Comments

Ambasadori Sattler: Marrëveshja rrit stabilitetin në vend

Marrëveshja e arritur një ditë më parë mes kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës Lulzim Basha është përshëndetur nga ambasadori austriak në vendin tonë Johann Sattler. Nga Fieri, Sattler u shpreh More...