Tag archive for ‘Lulzim Basha’
By Gjergji On Saturday, June 17th, 2017
0 Comments

Basha i pergjigjet Rames: Jam cun i mire, por …

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka vijuar takimet elektorale në Qarkun e Elbasanit, ku tha se vetëm vitin e kaluar janë mbyllur mbi 26 mijë biznese, që nuk janë thjesht numra, por familje të More...

By Gjergji On Saturday, June 10th, 2017
0 Comments

Zgjedhjet 2017/Basha ga Peshkopia: Asnjë votë për shushunjat. Pse u bë bishë Meta?

“Asnjë votë për shushunjat. Koha e shushunjave në pushtet merr fund në 25 qershor”. Keshtu u shpreh kryetari i Partise Demokratike, Lulzim Basha, nga qyteti i Peshkopise. Basha ka vijuar sulmin More...

By Gjergji On Saturday, June 10th, 2017
0 Comments

Bujqesia, reagon ashper LSI, Luan Rama: Nuk na tremb dyshja Rama-Basha

Lëvizja Socialiste për Integrim ka reaguar ashpër ndaj Kryeministrit Edi Rama dhe kreut të PD-së, Lulzim Basha, lidhur me akuzat qe kane ngritur ndaj kesaj force politike. Nenkryetari i LSI-se, Luan Rama, tha More...

By Gjergji On Friday, June 9th, 2017
0 Comments

Rama në Pogradec: Saliu eshte më i miri që ka PD, Luli artist

Kryeministri Edi Rama ka vijuar me batutat dhe ironizimin e rivalëve të tij politikë gjate fushates elektorale, ku nuk ka lene pa permendur dhe ish kryeministrin Sali Berisha. Gjatë një takimi me banorë në More...

By Gjergji On Wednesday, June 7th, 2017
0 Comments

Vlore/Rama drekon me peshkatarët, Basha nuk ‘i ndahet’ (FOTO)

Pas Hasit, ku kryeministri Edi Rama u prit me flamuj te Partisë Demokratike, duket se kreu i opozites nuk po i ndahet me. Rama ishte ishte mesditen e sotme në qytetin e Vlorës, ku eshte takuar me peshkatare. More...

By Gjergji On Monday, June 5th, 2017
0 Comments

Akuzat e Topallit dhe Imamit për listat e PD/ Ja reagimi i Lulzim Bashës…

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha i është përgjigjur akuzave të ish-Nënkryetares së kësaj partie Jozefina Topalli në lidhje me listat e kandidatëve për deputet. Referuar akuzave të bëra nga More...

By Gjergji On Monday, June 5th, 2017
0 Comments

Kreu i PD shpjegon pse la jashtë listës kritikët/Basha: Ja sa mandate synojmë të fitojmë…

I pyetur për nxjerrjen jashtë listave të PD-së, të Jozefina Topallit, Majlinda Bregut, Astrit patozit apo Ridvan Bodes, kreu demokrat tha se PD është në një proçes deciziv të saj. “Sot përballemi me More...

By Gjergji On Monday, June 5th, 2017
0 Comments

Koalicion paszgjedhor me PS/Ja si përgjigjet Lulzim Basha…

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha deklaroi se Kryeministri Edi Rama ka përfaqësuar të gjithë koalicionin qeveritar në takimin e 17 Majit. Basha ka mohuar që marrëveshja e 17 majit të parashikojë More...

By Gjergji On Sunday, June 4th, 2017
0 Comments

Basha: Me 25 qershor, shqiptaret do i bejne kosh Edi Rames

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ishte ditën e sotme në Cërrik, ku ka prezantuar kandidatët për zgjedhjet e 25 qershorit. Gjatë fjalës së mbajtur para mbështetësve të PD-së, Basha tha se është koha që More...

By Gjergji On Saturday, June 3rd, 2017
0 Comments

Basha-Metës: Merre me qetësi, në 25 qershor të falimenton SHPK-ja

Kreu demokrat Lulzim Basha sulmoi serish nga Kruja Levizjen Socialiste per Integrim, duke e cilesuar ate nje SHPK. Basha ironizoi ish kreun e LSI-se, Presidentin e zgjedhur, Ilir Meta, i cili, sipas tij, duhet t’a More...