Tag archive for ‘lsi’
By Gjergji On Tuesday, August 15th, 2017
0 Comments

Kryemadhi: Ne s’kemi frikë të kërkojmë falje

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka folur mbrëmjen e djeshme para të rinjve të kësaj partie në kampin verorë në Jalë. Duke folur për situatën në Shqipëri, Kryemadhi u shpreh se vendi ynë është More...

By Gjergji On Wednesday, August 9th, 2017
0 Comments

Fatos Klosi: Pakti i 18 Majit nuk i duhet me as Rames, as Bashes. PS-LSI mund te bashkepunojne

Ish-kreu i SHISH-it, Fatos Klosi, një eksponent i vendosur i së majtës shqiptare, nuk sheh në horizont një bashkëqeverisje mes Partisë Socialiste dhe Partisë Demokratike, pas zgjedhjeve të 25 qershorit. Në More...

By Gjergji On Tuesday, August 8th, 2017
0 Comments

“Aleanca kundër Edi Ramës”, 5 kushtet e PD për LSI

Deputetë dhe përfaqësues të forumeve të PD-së nuk e përjashtojnë mundësinë e një bashkëpunimi politik me LSI-ne kundër kryeministrit Edi Rama dhe shumicës që kryeson, por me disa kushte që duhet More...

By Gjergji On Friday, August 4th, 2017
0 Comments

Rama publikon raportin për Kukësin: PS 7 mijë vota plus, bie PD e LSI…

Kryeministri Edi Rama ka publikuar analizën e votave në Qarkun e Kukësit si edhe problemet dhe shqetësimet që ndajnë banorët e këtij qarku. Sipas raportit të kryeministrit, qytetarët në Kukës kërkojnë More...

By Gjergji On Thursday, August 3rd, 2017
0 Comments

Koalicioni LSI-PD/Ja pergjigjia qe jep Monika Kryemadhi…

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi e ftuar në studion e lajmeve të Abcnews mbrëmjen e sotme, e pyetur për koalicion me PD-në në opozitë, tha se partia që ajo drejton është e hapur për koalicion opozitar. “Unë More...

By Gjergji On Monday, July 31st, 2017
0 Comments

Pas humbjes se “tepsise”, LSI i iken edhe nje tjeter zyrtar/Kthehet ne rradhet e PS…

Mesa duket jo të gjithë në LSI mendojnë njësoj. Administratori i Zall Herrit ka lënë sot LSI për t’u rikthyer në PS. Në një deklaratë të postuar në Facebook, Arben Maloku shkruan se kryetari i Bashkisë More...

By Gjergji On Monday, July 31st, 2017
0 Comments

Dështon stategjia e LSI për të bllokuar Tiranën, Genta Mezini merr mandatin

Sot Kolegji Zgjedhor ka rrëzuar kërkesën e Lindita Veliasit për mandatin që ndryshon balancat në Këshillin Bashkiak. Veliasi është punonjëse e Bashkisë së Tiranës (nga radhët e LSI), por javën e kaluar More...

By Gjergji On Saturday, July 29th, 2017
0 Comments

Brahimllari pason Metën. LSI kërkon mandatin e Mezinit

Merr fund saga e mandatit të dorëzuar të Ilir Metës. Pas tërheqjes së Ylli Manjanit dhe Ardit Çelës, ai që do të zëvendësojë presidentin Ilir Meta do të jetë sekretari i përgjithshëm i LSI, Endrit More...

By Gjergji On Thursday, July 27th, 2017
0 Comments

Dorëhiqet nënkryetarja e Bashkisë së Tiranës pas rritjes së çmimit të ujit

Dorëhiqet nënkryetarja e Bashkisë së Tiranës Brunilda Paskali, pas votimit të djeshëm në këshillin bashkiak, që rriti me 20 lekë çmimin e ujit të pijshëm për qytetarët. Nënkryetarja nga radhët More...

By Gjergji On Thursday, July 27th, 2017
0 Comments

LSI përjashton dy këshilltarët që i dhanë votat Veliajt për rritjen e çmimit të ujit

LSI përjashton dy këshilltarët që dhanë votat në Këshillin Bashkiak të Tiranës për rritjen e çmimit të ujit. Lajmin e ka bërë me dije ne nje konference per mediat, koordinatorja e anëtarëve të Këshillit More...