Tag archive for ‘lista pd’
By Gjergji On Sunday, May 28th, 2017
0 Comments

Debatet/KQZ i jep 24 orë afat PD të plotësojë listat e kandidatëve

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i ka lënë vetëm 24 orë afat Partisë Demokratike për të plotësuar listat e kandidatëve për deputet në zgjedhjet e 25 Qershorit. Pas debateve në lidhje me listën zyrtare More...

By Gjergji On Sunday, May 28th, 2017
0 Comments

Dy kandidatë për deputetë në PD tërhiqen nga gara

Dy ditë pas publikimit të listave të kandidatëve për deputet, në Partinë Demokratike kanë filluar pakënaqësitë. Në një status në facebook, kandidati i renditur i pesti në qarkun e Beratit në listën More...

By Gjergji On Saturday, May 27th, 2017
0 Comments

Pas publikimit të listës së PD/Ja kandidati i PDIU që tërhiqet nga gara

Ish-deputeti demokrat, Fatos Hoxha, i cili shpesh herë ka kritikuar lëvizjen politike të opozitës me bojkotin parlamentar dhe futjen në çadër për 3 tre muaj, ishte një prej kandidatëve që do të synonte More...

By Gjergji On Friday, May 26th, 2017
0 Comments

Nuk u përfshi në listat e PD/Spahiu deklaron tërheqjen nga politika

Kreshnik Spahiu deklaroi sot tërheqjen nga politika. Kreu i Aleancës Kuq e Zi deklaroi tërheqjen pasi nuk u përfshi në listat e PD-së, sikundër 5 aleatët e tjerë të Partisë Demokratike. Spahiu tha se More...