Tag archive for ‘lista’
By Gjergji On Wednesday, July 26th, 2017
0 Comments

LISTA/ Dalin emrat, ja 977 fituesit e kredive të buta në Tiranë

Komisioni i Strehimit pranë Bashkisë së Tiranës ka caktuar më në fund emrat e familjarëve që përfitojnë kredi të butë. Bëhet fjalë për 977 banorë të Tiranës, të cilët kanë plotësuar të gjitha More...

By Gjergji On Tuesday, May 30th, 2017
0 Comments

Imami: Listat i ka bere Basha, Berisha s’ka gisht…

I ftuar në emisionin ‘Opinion’ themeluesi i Partisë Demokratike Arben Imami, i cili u la jashtë listave të PD,  ka kërkuar largimin e kreut të PD-së Lulzim Basha. Sipas Imamit, me Bashën në krye të More...

By Gjergji On Sunday, May 28th, 2017
0 Comments

Debati/Shkodrania i ankohet Berishës për listat e kandidatëve. Ja reagimi i ish-Kryeministrit…

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka replikuar me një nga ndjekëset e tij në rrjetet sociale, në lidhje me mitingun e hapjes së fushatës së Partisë Demokratike ditën e shtunë në Tiranë. Komentuesja i shkruan More...

By Gjergji On Wednesday, May 24th, 2017
0 Comments

Ndocaj: Dal i vetëm në zgjedhje nëse nuk përfshihem…

Deputeti dhe kryetari i Partisë Bashkimi Demokristian Shqiptar, Eduart Ndocaj ka deklaruar se edhe pse është pjesë e opozitës forca politike që ai drejton do të dalë e vetme në zgjedhjet e 25 qershorit. Në More...

By Gjergji On Wednesday, May 24th, 2017
0 Comments

Deputetët e PD-së, emrat që ikin dhe të rinjtë në vendet e sigurta

Partisë Demokratike i kanë ngelur vetëm dy ditë për të finalizuar listat e kandidatëve për deputetë, pasi më 26 maj mbaron afati i dorëzimit të listave pranë KQZ dhe ethet në kampin e djathtë si More...

By Gjergji On Sunday, May 21st, 2017
0 Comments

I hiqet e drejta për të kandiduar? Reagon avokati i Tom Doshit: Ja e vërteta

Avokati i Tom Doshit, Vladimir Meçe ka reaguar pas lajmeve se deputetit do t’i hiqet e drejta e kandidimit në zgjedhjet e 25 qershorit. Doshi kryeson listën e Shkodrës në partinë e Skënder Gjinushit, por More...

By Gjergji On Sunday, May 21st, 2017
0 Comments

Djali i Servet Pëllumbit tregon bisedën e të atit me Ramën: Pse lashë biznesin për listën e PS

Arben Pëllumbi është kandidati i 18-të në listën e kandidatëve për deputetë të Partisë Socialiste për qarkun e Tiranës. Njëherësh ai është edhe djali i profesorit socialist, Servet Pëllumbi, njërit More...