Tag archive for ‘Kuvend’
By Gjergji On Wednesday, May 24th, 2017
0 Comments

Zbardhen tabulatet/ Emrat e deputetëve që nuk votuan paktin Rama-Basha

Ndryshimet në Kodin Penal për të dënuar me burgim shitblerjen e votës apo fotografimin e saj gjatë seancës së jashtëzakonshme të ditës së hënë, nuk janë votuar nga Kryeministri Edi Rama. Edhe pse More...

By Gjergji On Sunday, May 21st, 2017
0 Comments

Zbardhet kërkesa e Ramës drejtuar Kuvendit, nesër votohen ministrat e rinj nga PD

Kryeministri Edi Rama, i ka drejtuar Kuvendit një kërkesë të motivuar me shkrim për thirrjen e Kuvendit në sesion të jashtëzakonshëm. Kërkesa ka përcaktuar që thirrja e Kuvendit në sesion të jashtëzakonshëm More...

By Gjergji On Thursday, February 16th, 2017
0 Comments

Braçe: Nokën do e padis në prokurori. Blushi hapi serinë e dhumnajës

Deputeti Erjon Braçe akuzon PD-në se hyn në Kuvend me strategji dhune dhe deklaroi se do të padisë Nokën në prokurori për akuzën “goditje për shkak të detyrës” . Braçe nuk la pa thumbuar as deputetin More...

By Gjergji On Thursday, February 16th, 2017
0 Comments

Shpërthen Ben Blushi: Kreu i KQZ-së, “bibë”. Blendi Klosi, parazit i Dakos

Deputeti Ben Blushi  shpërtheu sot në Kuvend duke akuzuar KQZ se është militante sepse do të miratojë një udhëzim që është gatuar në zyrat e rilindjes me qëllim përjashtimin e LIBRA-s nga zgjedhjet. “Denar More...

By Gjergji On Tuesday, January 31st, 2017
0 Comments

Kuvend, rikthehet për diskutim ligji i mbetjeve

Ligji për importin e integruar të mbetjeve do të rikthehet në diskutimet e Komisionit të Veprimtarisë Prodhuese. Palët e interesit i janë përgjigjur letrës së Eduard Shalsit duke i qëndruar të njëjtave More...