Tag archive for ‘koalicion’
By Gjergji On Monday, June 5th, 2017
0 Comments

Rama rrëfen një detaj nga takimi me Bashën dhe kur mund te lere politiken…

Kryeministri Edi Rama deklaroi se do të largohej nga politika nëse PS nuk dilte forcë e parë në zgjedhjet e 25 Qershorit. “Nëse nuk dalim forcë e parë unë largohem nga politika. Por nëse dalim forcë More...

By Gjergji On Saturday, May 20th, 2017
0 Comments

Ben Blushi: Nga koalicioni 2K te koalicioni 2R

Kreu i Partisë LIBRA, Ben Blushi në një takim e strukturat e partisë në Fier ka deklaruar se nëse më parë vendi qeverisjes nga Krenaristët dhe Kanabistët (2K) tani do të qeveriset nga Republika e Rilinjdes More...

By Gjergji On Monday, January 23rd, 2017
0 Comments

Ndoka: OSBE ka dështuar. Për zgjedhjet duhet një koalicion i 3-të

Kryetari i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka është shprehur kritik ndaj misionit të OSBE në Shqipëri. Në studion e lajmeve të Ora News, Ndoka tha se misioni i OSBE është i dështuar dhe se ky institucion More...