Tag archive for ‘keshilli bashkiak’
By Gjergji On Thursday, July 27th, 2017
0 Comments

“Pazar me PS për rritjen e çmimit të ujit”, këshilltari i LSI-së reagon ndaj PD-së: Takimi i fshehtë…

Këshilltari i Lëvizjes Socialiste për Integrim në Bashki, Eltjon Halimi i është kundërpërgjigjur statusit të kolegut të tij të djathtë, Akil Kraja mbi të vërtetën e votimit të një dite më parë. Ai More...

By Gjergji On Thursday, July 27th, 2017
0 Comments

LSI përjashton dy këshilltarët që i dhanë votat Veliajt për rritjen e çmimit të ujit

LSI përjashton dy këshilltarët që dhanë votat në Këshillin Bashkiak të Tiranës për rritjen e çmimit të ujit. Lajmin e ka bërë me dije ne nje konference per mediat, koordinatorja e anëtarëve të Këshillit More...

By Gjergji On Thursday, July 27th, 2017
0 Comments

Kryemadhi shperthen ndaj Bashes: Ti dhe Rama persekutuat anetaret e LSI, me se u blene votat me 25 Qershor…

Në një reagim të sajin, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka akuzuar ashpër kreun e opozitës, Luzlim Bashën përsa i përket qëndrimit të këtij të fundit për këshilltarët e LSI-së në këshillin More...

By Gjergji On Thursday, July 27th, 2017
0 Comments

Rritet çmimi i ujit, sa do paguajmë me tarifën e re nga janari

Nga janari i 2018-s, të gjithë banorët e Tiranës do të tariforen 65 lekë për çdo m³ ujë që vjen në çezmat e tyre. Vendimi për të rritur çmimin me mbi 40% bashkë me dyfishimin e tarifës fikse mujore, More...

By Gjergji On Thursday, July 27th, 2017
0 Comments

Fabian Topollaj: Rritja e çmimit të ujit, mbledhja nuk kishte kuorum. Ja pse

Fabian Topollaj, këshilltari demokrat në Këshillin Bashkiak të Tiranës, ka reaguar përmes një komenti në rrjetet sociale, në lidhje me votimin e kryer për rritjen e çmimit të ujit të pijshëm me 20 More...

By Gjergji On Thursday, July 27th, 2017
0 Comments

Rritja e cmimit te ujit/Mazniku: Vendimi ne perputhje me ligjin. Brahimllari: Duhen verifikuar mandatet…

Edhe pse me votat minimale për të kaluar një pr/vendim, vota për rritjen e çmimit të ujit të pishëm në Këshillin Bashkiak të Tiranës ishte e rregullt dhe legjitime. Nënkryetari i bashkisë së Tiranës, More...

By Gjergji On Wednesday, July 26th, 2017
0 Comments

Votoi për rritjen e çmimit të ujit të pijshëm, reagon këshilltari i LSI-së

Këshilltar i LSI-së në Këshillin Bashkiak të Tiranës, Agim Kraja ka reaguar në lidhje me votën pro që dha ditën e sotme për rritjen e çmimit të ujit të pijshëm. Edhe pse LSI-ja kishte vendosur që More...

By Gjergji On Wednesday, July 26th, 2017
0 Comments

2 këshilltarët e LSI ‘shpëtojnë’ Veliajn, Luan Rama: Ata nuk janë më tanët…

Me propozim të kryebashkiakut Erion Veliaj, Këshilli Bashkiak i Tiranës, miratoi rritjen e çmimit të ujit të pijshëm në kryeqytet me 20 lekë, nga 45 që është aktualisht, duke e çuar në 65 lekë. Vendimi More...

By Gjergji On Tuesday, July 25th, 2017
0 Comments

Erjon Veliaj para keshillit bashkiak: Ja pse kerkoj rritjen e cmimit te ujit…

Kreu i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj, pas kërkesë së bërë nga këshilltarët e LSI-së, në lidhje me kërkesën për rritjen e çmimit të ujit të pijshëm ka zhvilluar një dëgjesë ditën e sotme More...