Tag archive for ‘Jozefina Topalli’
By Gjergji On Friday, August 18th, 2017
0 Comments

Topalli shigjeton Bashën: Ti hesht! Zgjedhjet në PD i vodhe me shpejtësi “supersonike”

Jozefina Topalli nuk i ka kursyer kritikat e ashpra ndaj Lulzim Bashës, teksa kjo e premte ka qenë një ditë reagimesh përkundër raportit të ministrave teknikë për zgjedhjet e 25 qershorit. Por ish kryetarja More...

By Gjergji On Thursday, July 27th, 2017
0 Comments

Topalli shpërthen ndaj Bashës: Po mban vulën e turpit, ndaj të thonë ‘Mr.90 %’

Pas rimandatimit në krye të Partisë Demokratike të Lulzim Bashës, deputetja Jozefina Topalli ka shpërthyer sërish kundër tij. Ajo thekson se Basha nuk ka marrë asnjë urim për këtë fitore farse. I vetmi More...

By Gjergji On Wednesday, July 26th, 2017
0 Comments

Basha me deputetët e rinj në seli, Topalli i kujton Makbethin dhe ‘shkatërrimin’ që i bënë shqiptarët me votë

Pas mbledhje së grupit parlamentar të PD-së, ku kreu i saj kishte thirrur sot edhe deputetët e rinj që u votuan në 25 qershor, ka reaguar edhe deputetja demokrate, Jozefina Topalli. Ajo ka akuzuar Bashën More...

By Gjergji On Saturday, June 17th, 2017
0 Comments

Kuvend/Rama-Topallit: Jozefinë, mos kujto se me Lulin flasim për Ju…

Kryeministri Edi Rama, ne reagim ndaj akuzave të ish-Kryeparlamentares Jozefina Topalli në seancën e jashtëzakonshme parlamentare , tha se listën me emrat që do të bëjnë Vettingun e drejtësisë nuk e ka More...

By Gjergji On Saturday, June 17th, 2017
0 Comments

Kuvend/Shpërthen Topalli: Ata që do bëjnë Vetting-un, kamikaze politike të Ramës e Bashës

Deputetja e Partisë Demokratike, Jozefina Topalli, ka mbajtur një fjalim të fortë në seancën e jashtëzakonshme për të votuar 27 emra për Komisionin e Pavarur të Kualifikimit, në kuadër të Reformës More...

By Gjergji On Monday, June 5th, 2017
0 Comments

Akuzat e Topallit dhe Imamit për listat e PD/ Ja reagimi i Lulzim Bashës…

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha i është përgjigjur akuzave të ish-Nënkryetares së kësaj partie Jozefina Topalli në lidhje me listat e kandidatëve për deputet. Referuar akuzave të bëra nga More...

By Gjergji On Monday, May 29th, 2017
0 Comments

Imami e Topalli kërkojnë shkarkimin e Bashës: 26 Qershori do të jetë shumë vonë

Deputeti aktual i Partisë Demokratike Arben Imami, një nga emrat që nuk është përfshirë në listën e kandidatëve për deputet të kësaj partie për zgjedhjet e 25 Qershorit, kërkoi sot mbledhjen e forumeve More...

By Gjergji On Monday, May 29th, 2017
0 Comments

Shpërthen Jozefina Topalli: Basha ka agjendë personale, zhbëri PD dhe nuk ka luftuar për asnjë fitore

Ish-Nënkryetarja e Partisë Demokratike, Jozefina Topalli, ka reaguar ashpër përmes një deklarate në lidhje me atë çka po ndodh me partinë më të madhe të opozitës. Topalli shprehet se nga 26 Maji kjo More...

By Gjergji On Thursday, May 18th, 2017
0 Comments

Topalli: Marrëveshje Basha-Rama, interesante…

Jozefina Topalli ka qenë një nga të parat deputete demokrate që ka qenë kundër bojkotit të zgjedhjeve. Këtë qëndrim ajo e ka mbajtur edhe në mbledhjet e PD-së dhe mesa duket sot do të jetë e kënqaur More...